لندینگ پیج چیست و چگونه لندینگ پیج بسازیم؟
دسته بندی : تولید محتوا, مقالات سئو دیدگاه : 0 دیدگاه

لندینگ پیج چیست و چرا مهم است؟

لندینگ پیج  یک بخش اساسی از تجربه کاربر است و نقش مهمی را ایفا می کند. با در نظر گرفتن و سرمایه گذاری در آنها، می توانند بخش اصلی قدرت استراتژی محتوای شما باشند.

مقایسه لندینگ پیج و صفحه اصلی

لندینگ پیج

برای Conversion مورد استفاده است

خاص و متمرکز بر موضوعی ویژه

دارای گزینه های محدود ناوبری(Navigation)

مانند بروشور برای شرح یک آفر ویژه

بالای قیفِ فروش

صفحه اصلی (هوم پیج)

برای هدایت به مقاصد دیگر

برای اطلاع رسانی درباره برند و فعالیت ها

دارای لینک های متعدد و نقاط مختلف برای ورود

مانند جلدِ جلوی یک کتاب

برای مقاصدِ تجاری

لندینگ پیج چیست؟

تعریف اصلی لندینگ پیج:  یک صفحه اختصاصی در یک وب سایت که شما مستقیماً از طریق یک منبع خارجی مانند یک تبلیغ پولی یا ایمیل افراد به سمت آن هدایت می شوند.

لندینگ پیج  نسخه دیجیتالی بازاریابی مستقیم است، اما بسیار هدفمند و متمرکز بر یک نتیجه خاص می باشد. هدف لندینگ پیج تحریک عملی از پیش تعیین شده با استفاده از کپی هدفمند برای ارتباط با کاربر و ترغیب وی به اقدام است.

 لندینگ پیج ها را می توان برای اهداف سئویی ساخت تا ترافیک جستجوی ارگانیک را به دست آورد. همچنین می توان از طریق تبلیغات پولی از طریق موتورهای جستجو یا رسانه های اجتماعی هم برای هدایت افراد به سمت لندینگ پیج استفاده کرد.

دو کانالِ کشف یک لندینگ پیج عبارتند از:

جستجوی ارگانیک

به زمانی اطلاق می شود که کاربر پیج را از لیست SERP ارگانیک پیدا می کند. جدا از تحقق وعده و هدف جستار، لندینگ پیج ارگانیک باید نام تجاری و پیشنهاد برند را نیز روشن کند.

کمپین بازاریابی

اینگونه لندینگ پیج ها معمولاً از طریق لینکی در مقالات تبلیغاتی یا ایمیل قابل دسترسی هستند. ترافیک از تبلیغات پولی به قصد تجارت بوده و معمولاً برای به عمل رسیدن یک لندینگ پیج می توانند کافی باشند. این صفحه باید برای برآوردن این نیاز آماده باشد و به گونه ای طراحی شده است که برای کاربر تمام گزینه های دیگر حذف کند.

 

تفاوت لندینگ پیج با صفحه اصلی چیست؟

صفحه اصلی مانند ورودی فرودگاه است. میزهای ورود بسیار زیادی در ساختمان ترمینال وجود دارد که نقاط ورودی برای هدایت شما به سمت دروازه ها و مقاصد مختلف هستند. صفحات اصلی درگاهی به سمتِ مقصد می باشند. صفحات لندینگ پیج همان مقصد بوده و همه چیز در مورد conversion (رساندن مشتری به مرحله خرید قطعی) می باشد.

آیا یک صفحه اصلی می تواند یک لندینگ پیج باشد؟ معمولاً  نه! البته همیشه استثنائاتی وجود دارد، مانند وب سایت یک صفحه ای که به طور خاص برای گرفتن ایمیل یا گرفتن ثبت نام ایجاد شده است. برای وب سایتی که بیش از چهار یا پنج صفحه دارد، صفحه اصلی معمولاً به عنوان درگاهی می باشد تا کاربر را قادر به رفتن به صفحات دیگر سایت کند. صفحه اصلی عملکردهای زیادی دارد که نمی تواند فقط بر مقاصد لندینگ پیج متمرکز شود.

مثال ها و انواع لندینگ پبج

صفحات فشرده ، صفحات اطلاعاتی ، لندینگ پیج ویروسی و صفحات ریزشی انواع صفحه هایی هستند که به عنوان صفحات مقصد در نظر گرفته می شوند. با این حال، اغلب صفحات لندینگ به دو دسته تقسیم می شوند که فرم یا فروش مستقیم در صفحه تکمیل شده باشد، یا منجر به اقدام مستقیم در صفحه دیگری می شود.

دو نوع اصلی صفحه های لندینگ:

در زیر دو شرکت بازاریابی ایمیل و دو نوع لندینگ پیج داریم. Campaign Monitor به لندینگ پیج نسل هدایتگر و Mailchimp یک لندینگ پیج کلیکی است.

لندینگ پیج هدایتگر دارای یک فرم می باشد که اغلب این فرم به قصد گرفتن ایمیل کاربران تعبیه شده است. این صفحه بسته به جایی که در قیف فروشِ هدایتگرِ شما باشد، می تواند در قسمت بالا (TOFU)، وسط (MOFU) یا پایینِ صفحه (BOFU) قرار گیرد.

صفحات هدایتگر TOFU با دانلود رایگان و ارسال رایگان مانند کتابهای الکترونیکی، کاغذهای سفید ، دسترسی به وبینارها یا محتوای “تیزر” رایگان دارای ارزش استفاده می شوند. شرکت های تجارت الکترونیکی از تخفیف و پیشنهادات ویژه به عنوان مشوقی برای گرفتن ایمیل استفاده می کنند. ضبط ایمیل با مجموعه ای از ارتباطات ایمیل پیگیری می شود تا یک رابطه مستقیم با کاربر برقرار شود و منجر به پیشرفت در طول زمان شود.

صفحات هدایتگر BOFU به سادگی “آگهی های واجد شرایط فروش” (SQL=Sales Qualified Leads) را برای تیم فروش ضبط می کنند. آنها همچنین می توانند با دسترسی به وبینارها و دانلود محتوا و برای آزمایشات خدمات رایگان از شرکت های SaaS (نرم افزارهای خدمات رسان :Software as a Service) استفاده شوند.

در زیر یک صفحه فرود TOFU برای دانلود کتاب وجود دارد. این صفحه به سمت یک سبک کلاسیک از طراحی متمایل شده است، اما جعبه فرم ثبت نام در بالای صفحه را نشان می دهد و در پایین پیج تعریف و تمجید کاربران دیگر را قرار داده است.

نمونه لندینگ پیج

Coinbase یک صفحه هدایتگر شیک و متمرکز دارد که به اصل مطلب می رسد. یک پیام واضح و پیشنهادی منحصر به فرد با یک فرم ساده ذخیره ایمیل. بسیار موثر عمل کرده است!

نمونه لندینگ پیج

لندینگ پیج های Clickthrough یا همان کلیکی دارای یک دکمه (ها) برای هدایت کاربر به اقدام بعدی است. صفحه کلیکی از روش ها ترغیب کننده استفاده می کند و می تواند با محتوای شخصی شدهِ پویا ارائه شود. اغلب صفحه بعدی معمولاً صفحه سبد خرید، صفحه فروش یا صفحه قیمت محصول می باشد.

شرکت های SaaS می توانند قبل از اینکه شما را به صفحه قیمت گذاری جهت انتخاب هدایت کنند، از یک صفحه کلیکی برای فروش مزایا و خدمات استفاده کنند.

سایت های فروشنده تیکت مانند دوچرخه Peleton قبل از کلیک بر روی صفحه محصول برای پرداخت ، از صفحه‌ای برای نشان دادن نحوه کارکرد محصول، مجموعه‌ای از محصولات و نقل قول مشتریان راضی استفاده می کنند.

Xero همان طراحی مینیمالیستی و شیک Coinbase را دارد اما یک صفحه کلیکی را انتخاب کرده که شما را به صفحه پرداخت هدایت کند که می توانید انتخاب خود را انجام دهید.

نمونه لندینگ پیج

Accelo برای درگیر کردن کاربر از یک ویدیوی معرفی استفاده می کند و سپس آنها را به یک نسخه آزمایشی یا یک نسخه رایگان راهنمایی می کند.

نمونه لندینگ پیج

هواپیمایی بریتیش ایرویز در نگاه اول ممکن است مانند یک صفحه هدایتگر باشد. در واقع این یک صفحه کلیکی است که شما را راهنمایی می کند تا قبل از رفتن به صفحه دارای لیست قیمت و پرداخت، پرواز را پیدا کنید.

نمونه لندینگ پیج

لندینگ پیج داینامیک و پویا

دقیقاً مانند بازاریابی از طریق ایمیل ، یک صفحه پویا می تواند کدگذاری شود تا محتوای شخصی را در زمینه های خاص ارائه دهد. تحقیقات نشان می دهد CTA های شخصی سازی شده ۲۰۲٪ بهتر از CTA اولیه عمل می کنند، بنابراین استفاده از محتوای پویا در صفحه شما می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

تصاویر، عناوین یا کلمات مختلف را می توان از طریق صفحه وابسته به کاربر یا مکان آنها وارد کرد. این امر خصوصاً در محتواهای محلی و شرکتهای مسافرتی بسیار مفید است.

راز بازاریابی مستقیم، آزمون ، آزمون و آزمایش دوباره است! لندینگ پیج ها برای ردیابی و آزمایش بخش های مختلف بصورت جداگانه عالی می باشند.

صفحه LNER نمونه ای از عدم نیاز به تصویر عالی برای اثرگذاری است. یک عنوان اصلی همراه با گزینه انتخاب بلیط یک روند یکباره است که شما را به سرعت به کانال فروش منتقل می کند. خط قرمز (نشانه قطار) قویا چشم شما را به سمت جعبه CTA حرکت می دهد. این یک نمونه عالی از طراحی موثر است.

نمونه لندینگ پیج

نحوه ایجاد لندینگ پیج

همانطور که در ابتدای این مقاله برجسته شد، عدم تحقق وعده آگهی در صفحه لندینگ، هدر دادن بودجه و وقت کاربر است.

به یک لندینگ پیج باید به عنوان یک صفحه مستقل نگاه کنید. در لندینگ پیج، شما گزینه های کمتری برای دور کردن توجه کاربر از اقدام مورد نظر خواهید داشت.

قبل از شروع به ایجاد یک لندینگ پیج، اهداف نهایی خود را برای این صفحه در نظر بگیرید.

۴ سوال برای پرسیدن قبل از شروع صفحه لندینگ:

اگر برای تبلیغات پولی پول خرج می کنید، می خواهید اطمینان حاصل کنید که وقتی کاربر در مقصد فرود می آید بهترین فرصت را برای بهره مندی از آن کلیک دارید. پس فرصت را از دست ندهید!

۴ عنصر اساسی لندینگ پیج:

یک پیشنهاد منحصر به فرد: چه چیزی پیشنهاد شما را بسیار جذاب و فریبنده می کند؟ چرا کاربر باید اقدامی انجام دهد؟ برای جلب توجه از پیشنهاد در عنوان استفاده کنید و کاربر را به خواندن متن ترغیب کنید. از بهترین روش های نوشتن یک عنوان عالی و نوشتن مطالب متقاعد کننده استفاده کنید.

Call to Action (CTA):  احتمالاً مهمترین قسمت صفحه شماست! دکمه CTA خود را واضح و برجسته کنید. CTA را بالای صفحه قرار داده و در پایین صفحه تکرار کنید.

مزایای آفر: ویژگی ها را نفروشید، منافع را بفروشید! کاربر به سبز یا قرمز بودن محصول اهمیتی نمی دهد! کاربر به نحوه احساس آن اهمیت می دهد.

اثبات رضایت مشتری: تأیید اجتماعی و نقل قول اعتماد را فراهم می کند و این باعث فروش بیشتر محصولات و خدمات بیش از هر چیز دیگری می شود. مردم دوست ندارند ریسک کنند. دیدن اینکه دیگران تجربه مثبتی دارند، اعتبار ایجاد می کند و اطمینان می دهد که محصول نیازهای آنها را برآورده می کند.

نمونه لندینگ پیج

Toggl یک پیشنهاد جذاب دارد که توجه شما را در لندینگ پیج آنها جلب می کند.

اگر نیم نگاه خود را ببندید و به تصویر نگاه کنید ، چه چیزی بیشتر از همه برجسته می شود؟

سلسله مراتب بصری صفحه کاملا متعادل است. عنوان و دکمه CTA برجسته ترین عنصر صفحه هستند.

نمونه لندینگ پیج

اگر مدام در صفحه لندینگ Toggl پیمایش کنید، آنها مزایای خود را بطور عالی شرح می دهند.

در پایین صفحه ، اثبات رضایت مشتری را آورده است. تعداد مشتری باعث ذهنیت خرید می شود و مجموعه ای از مزایای تجربه شده توسط شرکت ها بر اعتبار Toggl تأکید می کند.

لندینگ پیج چیست و چگونه لندینگ پیج بسازیم؟

هنگام ایجاد صفحات فرود، Semrush می تواند به دو روش کمک کند. با استفاده از ابزار الگوی محتوا ، صفحات فرود ارگانیک را بهتر ساختار دهید و با ابزار تحقیق تبلیغات برای یافتن ایده هایی برای صفحات لندینگ کار کنید.

ایجاد صفحات لندینگ ارگانیک

اگر در SERP به عبارت “نرم افزار حسابداری برای حسابداران” نگاه کنیم ، Sage بهترین نتیجه ارگانیک را با عنوان متا متمرکز با اشاره مستقیم به کوئری دارد. سرتیتر در لندینگ پیج کلیکی، عنوان یک تجربه کلی از صفحه را تکرار می کند.

نمونه لندینگ پیج
لندینگ پیج چیست و چگونه لندینگ پیج بسازیم؟

برای کمک به ایجاد صفحه ای که کلمه کلیدی را برای ارائه ترافیک ارگانیک هدف قرار دهد، می توانید از Semrush Content Template استفاده کنید. این ابزار می تواند پیشنهادهایی را برای کلمات کلیدی مرتبط با معنا در صفحه قرار دهد و دامنه هایی را برای بک لینک دادن هدف قرار دهد.

نمونه لندینگ پیج

یافتن ایده هایی برای صفحات لندینگ از رقبای خود

اگر Intuit (QuickBooks) را به عنوان یک رقیب مستقیم برای Sage در نظر بگیریم، می توانیم دامین آنها را در “ابزار تحقیقات در تبلیغات” وارد کنیم تا به تحلیل درستی از آنها برسیم.

به برگه Ad History بروید. با الهام از پرسش “نرم افزار حسابداری برای حسابداران”، می توانیم تغییرات موجود در این موضوع را جستجو کنیم تا فرصت های مختلف را پیدا کنیم.

با اصطلاح “نرم افزار حسابداری” شروع کنید و سپس یک اصلاح کننده مربوطه مانند “نرم افزار حسابداری برای” را اضافه کنید تا گزینه های جالب را پیدا کنید.

نمونه لندینگ پیج

برای کلمات کلیدی منفرد، می توانید تبلیغاتی را که Intuit در حال پخش است مشاهده کنید.

لندینگ پیج چیست و چگونه لندینگ پیج بسازیم؟

اگر روی تبلیغات کلیک کنیم ، می توانیم انواع صفحات فرود را که Intuit ساخته و در حال آزمایش برای “نرم افزار حسابداری آنلاین برای مشاغل کوچک” است، ببینیم. ما همچنین می توانیم پیشنهادها و مشوق هایی را که می توانند به ما در اطلاع رسانی استراتژی بازاریابی کمک کنند، مشاهده کنیم.

با ساختارشکنی در صفحات لندینگ رقبا، می توانیم استراتژی صفحه اصلی و پیام خود را برای بازارهای مشابه در نظر بگیریم.

لندینگ پیج چیست و چگونه لندینگ پیج بسازیم؟

لندینگ پیج، بهترین تمرین برای اطمینان بهترین نرخ تبدیل"conversion"

صفحه خود را با یک CTA خاص هدف قرار دهید. صفحاتی که بیش از پنج لینک دارند دارای نرخ تبدیل میانگین ۱۰.۵۰٪ در مقایسه با ۱۳.۵۰٪ برای صفحات با یک لینک می باشند.

سعی کنید یک عملکرد را مبنا قرار دهید بگونه که گویا می خواهید کاربر فقط آن را انجام دهد و سعی نکنید آنچه را که از صفحه می خواهید اشتباه یا بی معنی کنید. از ارائه CTA یا لینک های مختلف به سایر صفحات غیر از جایی که می خواهید کاربر به آنجا برود، خودداری کنید.

۱. کاربر خود را به فکر وادار نکنید!

آفرِ خود را در بالای پیج قرار دهید و بگونه ای طراحی ظاهری و متنی آن را در نظر بگیرید که فوراً قابل درک باشد.

به محض ورود کاربر به صفحه، باید کاملاً واضح و مشخص باشد که آفر چیست و چه کارهایی باید انجام دهد. صفحه ای که مبهم یا جدا از تبلیغاتِ آفر شما باشد، ناامیدکننده ترین تجربه است و کاربران برای کشف آن در صبر نمی کنند!

به یاد داشته باشید که کاربران به صورت سنتی آنلاین نمی خوانند. آنها بدنبال کلمات کلیدی مورد نظر خود و عبارات مشابه آن در “عنوان ها” می باشند. پس پیشنهاد و مزایای خود را در عناوین و زیرعنوان های خود قرار دهید تا مورد توجه قرار گیرد.

۲. از هر چیزی که باعث دور شدن توجه از CTA شود، خودداری کنید!!

در کل هدف این صفحه این است که کاربر اقدام از پیش تعیین شده شما را انجام دهد. بنابراین از وجود هر چیز دیگری در صفحه که ممکن است توجه را از این عمل دور کند، خودداری کنید. هر عنصری که در صفحه قرار می گیرد باید از هدف CTA پشتیبانی کند.

CTA باید برجسته ترین عنصر بصری صفحه باشد. رنگ ، اندازه یا استفاده از وزن فضای اطراف دکمه باعث جلب توجه کاربر شده و سعی کنید از برجسته بودن آن مطمئن شوید.

۳. CTA را در صفحه تکرار کنید

اولین CTA باید بالای صفحه باشد، بنابراین به محض ورود کاربر به لندینگ پیج، می توان آن را مشاهده کرد. اگر صفحه پیمایشی(اسکرول می شود) دارید، همیشه CTA خود را در انتها تکرار کنید. در نتیجه همیشه به کاربر آدرس جای دیگری را برای دید و بازدید بدهید.

۴. گزینه های معمول پیمایش را حذف کرده و مدلِ محدودی داشته باشید

یک کاربر باید بتواند به محض ورود به صفحه مشخص کند که مارک تجاری آن صفحه چیست و آنها چه چیزی را می فروشند.

با این حال، نباید گزینه های زیادی برای گشت و گذار در سایت اصلی به آنها ارائه دهید. همانطور که در بالا ذکر شد، توجه آنها را به کلیک بر روی دکمه CTA متمرکز کنید و احتمال کلیک کردن روی لینک های دیگر را کاهش دهید.

۵. پرسونای خود را تقسیم کنید و در هر لندینگ پیج یکی را هدف قرار دهید

هر بازاریابی که انجام می دهید باید در جلو و مرکز مخاطبان هدف ایجاد شود. حتی بیشتر برای صفحه لندینگ این مورد را در نظر بگیرید. می توان صفحات لندینگ پویا را برای هدف قرار دادن کاربر های مختلف در یک موضوع ایجاد کرد. همچنین می توانید صفحات مختلفی را برای قیف حراجی های مختلف پرسونا ایجاد کنید.

هرچه تعداد صفحات لندینگ بیشتر باشد، نرخ تبدیل شما بیشتر می شود. شرکت هایی که بیش از ۱۰ صفحه فرود دارند، ۵۵٪ افزایش تبدیل منجر می شود. ۴۰ صفحه یا بیشتر با رشدِ نمایی روبرو می شوند.

این نشان می دهد که هرچه تعداد صفحات بیشتری تولید کنید، می توانید هدف گیری و پیام رسانی خود را بیشتر مورد هدف قرار دهید.

۶. صفحه فرود باید ۵ ثانیه لود شود، در غیر این صورت نرخ تبدیل شروع به کاهش می کند

Core Web Vital برای صفحات اصلی، اهمیت زیادی در لود سریع آنها قائل می باشد، اما صفحات لندینگ از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. هر ثانیه که یک صفحه لود می شود، پول بیشتری است که از برای محصول و خدمات شما پرداخته می شود!

پس از ۵ ثانیه، فقط ۱ ثانیه دیگر کاهش ۴.۴۲ درصدی در نرخ تبدیل”Conversion” است و برای هر ثانیه پس از آن ۲.۱۱٪ کاهش می یابد.

۷. برای کمک به کاربر در توجیه تصمیم خود، مدارک اجتماعی را درج کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، حمایت اجتماعی خریداران را تحت تاثیر قرار می دهد تا از این که مرتکب اشتباهی شوند، جلوگیری کنند.

لندینپ پیج با اثبات اجتماعی با نرخ تبدیل متوسط ۱۲.۵۰٪ – در مقایسه با نرخ تبدیلِ ۱۱.۴۰٪ برای صفحات بدون مدرک و نقل قول، می باشند. ممکن است ۱.۱٪ به معنای یک افزایش بزرگ نباشد اما ۱٪ افزایش در نرخ تبدیل می تواند تفاوت اساسی در عملکرد ایجاد کند.

نظر گروه خاصی درباره کسب و کار شما یک قانع کننده قدرتمند برای مشتریان شما می باشد. اکثر مردم می خواهند برای خرید یک محصول متقاعد شوند. از نظر احساسی آنها یک دوچرخه ورزشی گران قیمت می خواهند، اما فقط به شما نیاز دارند تا این تصمیم را برای آنها توجیه کنید. اگر هر کس دیگری یکی از آنها را خریداری کرده باشد، این امر به آنها اجازه می دهد تا همان کار را انجام دهند.

۸. در تجربه کاربر (UX) سرمایه گذاری کنید نتیجه بهتری در conversion بگیرید

بهینه سازی conversion می تواند تفاوت زیادی در نرخ تبدیل در صفحات ایجاد کند. کار خود را با دنبال کردن بهترین روش ها برای آناتومی صفحات لندینگ آغاز کنید (به زیر مراجعه کنید). و سپس تغییرات خود را آزمایش کنید.

۹. هر قسمت از صفحه را تست و تکرار کنید

همه چیز را تست کنید. رنگ دکمه های CTA را تست کنید. پیامِ داخلِ دکمه را آزمایش کنید. جای دکمه را هم مورد تست قرار دهید.

تست A / B هرگز آسان نبوده است (تصور کنید که چگونه این کار را با ارسال مستقیم انجام دادند). ما بازخورد فوری درباره عملکرد داریم و می توانیم از این طریق استفاده کنیم تا صفحه را بگونه ای تغییر دهیم تا زمانی که به ماشین تولید conversion تبدیل شود.

نتفلیکس و آمازون هر دو موفقیت استراتوسفر شرکتهای خود را با آزمایش و تکرار مداوم محصول خود ایجاد کردند تا اینکه با از بین بردن همه رقبا بر بخشهای مربوطه خود تسلط یافتند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *