دسته بندی : مقالات نرم افزاری دیدگاه : 0 دیدگاه

نحوه خاموش کردن کامپیوتر با ویندوز ۱۱

آیا می خواهید PC یا لپ تاپ ویندوز ۱۱ خود را خاموش کنید؟ روشهای مختلفی برای انجام آن وجود دارد. همه آنها به یک اندازه خوب کار می کنند، بنابراین روشی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

دکمه پاور را در PC و یا لپ تاپ فشار دهید

تعجب آور نیست که خاموش کردن کامپیوتر با استفاده از دکمه سیستم شما روش مناسبی می باشد. به طور کلی، یکبار فشردن دکمه یا باعث خوابیدن کامپیوتر (sleep) می شود یا یک روند خاموش شدن خودکار را آغاز می کند. در صورت تمایل می توانید این روند را در Control Panel تغییر دهید. یا می توانید از یکی از گزینه های خاموش شدن با راهنمای نرم افزار که در زیر ذکر شده استفاده کنید.

اگر کامپیوتر شما به هیچ روشی واکنش گرا نیست، معمولاً می توانید با نگه داشتن دکمه پاور به مدت ۵-۱۰ ثانیه آن را مجبور به خاموش شدن کنید. با این حال، این کار فقط باید در مواقع اضطراری انجام شود زیرا اجباری کردن خاموش شدن خطر کمی از بین رفتن اطلاعات را به همراه دارد. (اما نگران نباشید ؛ اگر دکمه پاور سیستم خود را برای خاموش شدن یکبار فشار دهید، مشکلی نخواهد بود.)

در منو استارت از دکمه Power استفاده کنید

یکی دیگر از راههای مفید برای خاموش کردن کامپیوتر ویندوز ۱۱، کلیک روی Start در تسک بار ویندوز ۱۱ می باشد. هنگامی که منوی Start باز می شود، روی نماد پاور در پایین منو (که شبیه یک دایره با خط عمودی در بالای صفحه است) کلیک کنید. در منوی ظاهر شده، “خاموش کردن” را انتخاب کنید. کامپیوتر شما فرایند خاموش شدن نرمال را آغاز می کند.

روی دکمه Start راست کلیک کنید

همچنین می توانید از گزینه “Power User Menu” با کلیک راست بر دکمه ی Start سیستم خود را خاموش کنید. هنگامی که منو ظاهر می شود  “خاموش یا خروج” را انتخاب کنید، سپس روی “خاموش” کلیک کنید.

Alt-F4 را فشار دهید

اگر همه پنجره های شما بسته یا به minimize شده اند (و به دسکتاپ نگاه می کنید)، می توانید با فشار دادن Alt+F4 روی کیبورد، خاموش شدن را به انجام برسانید. پنجره “Shut Down Windows” ظاهر می شود. در منوی کشویی خاموش کردن را انتخاب کنید (معمولاً به طور پیش فرض انتخاب شده است)، سپس روی “OK” کلیک کنید یا Enter را بزنید. ویندوز طبق معمول خاموش می شود.

از Command line (ایجاد دستور) استفاده کنید

همچنین می توانید توسط PowerShell یا Command Prompt کامپیوتر خود را خاموش کنید. برای انجام این کار، Windows Terminal (جستجو در “ترمینال” در Start) را اجرا کنید و shutdown /s را در یک خط خالی تایپ کنید، سپس Enter را بزنید. یک پنجره هشدار دهنده ظاهر می شود که به شما می گوید ویندوز در حال خاموش شدن است و بعد از یک دقیقه، کامپیوتر شما به طور کامل خاموش می شود.

از Ctrl+Alt+Delete یا Login Screen استفاده کنید

اگر روش های فوق بکارتان نیامد، می توانید کامپیوتر خود را با کلیدمیانبر Ctrl+Alt+Delete خاموش کنید. کافی است Ctrl+Alt+Delete را از کیبورد خود فشار دهید، و هنگامی که منوی سیاه تمام بر مانیتور ظاهر شد، روی نماد پاور در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید و “Power Off” را در لیست انتخاب کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *