سئو شبکه‌های اجتماعی
دسته بندی : شبکه های اجتماعی دیدگاه : 0 دیدگاه

آیا به دنبال استراتژی محتوایی جدیدی برای سوشال مدیا در جهت بهبود سئو خود هستید؟ آیا می‌خواهید کمپین‌های سئویی خود را موثرتر کنید؟ در این مقاله برای این دو سوال تدابیری آورده شده است. با استفاده از این مقاله می‌توانید به این اهداف خود برسید. پس با ما همراه باشید:

فهرست مطالب

بهبود استراتژی سئوی شما حیاتی است زیرا بازدید شما در جستجو و رتبه گوگل شما را افزایش می‌دهد. اما رقابت شدید، ظاهر شدن در نتایج جستجو را به یک چالش تبدیل می‌کند. سبب این رقابت هم انتشار میزان زیادی محتوا در روز می‌باشد.

یک وب‌سایت سنجشگر معتبر ادعا کرده که صاحبان تجارت آنلاین بیش از ۵ میلیون پست بلاگ در روز منتشر می‌کنند.

این حجم از محتوا روزانه منتشر و توزیع می‌شوند. بنابراین شانس نمایش شما در نتایج جست و جوی گوگل بسیار کم است. اما، شما می توانید شانس خود را با استراتژی محتوای مناسب افزایش دهید.

در این مقاله ابتدا جواب چند سوال بسیار مهم داده می‌شود. سپس ترفندهایی ارزشمند را با شما به اشتراک می‌گذاریم:

شبکه‌های اجتماعی چگونه بر سئو تاثیر می‌گذارند؟

شبکه‌های اجتماعی مستقیماً به رتبه‌بندی سئو کمک نمی‌کنند، اما لینک‌هایی که در پلتفرم‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید، برند را در معرض دید قرار می‌دهند. آنها از شش جهت بر بهینه سازی موتورهای جستجو تأثیر می گذارند:

وب‌سایت‌‌ها بواسطه شبکه‌های اجتماعی رتبه‌بندی نمی‌شوند. با این حال، وقتی افراد بیشتری محتوای شما را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند، سیگنال‌هایی در شبکه‌های اجتماعی تولید می‌شوند. این سیگنال‌ها نشان می‌دهند پست‌های شما برای بازار هدف شما مفید هستند.

تحقیقات انجام شده توسط CognitiveSEO به نتایج جالبی دست رسیده است. پس از تجزیه و تحلیل ۲۳ میلیون اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی در پلتفرم های منتخب، آنها یک پیوند مبهم بین اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی و SEO را کشف کردند. اشتراک‌گذاری‌ها، لایک‌ها و نظراتی که پست‌های شما دریافت می‌کنند سیگنال‌های حیاتی هستند که گوگل و سایر موتورهای جستجو از آنها برای رتبه‌بندی وب‌سایت شما استفاده می‌کنند.

با این حال، اگرچه لینک‌ها مفید هستند، اما گوگل آنها را به عنوان لینکی از سایر سایت‌های معتبر حساب نمی کند. با وجود این، اغلب بهترین صفحات SERP آنهایی هستند که اشتراک‌‌گذاری بیشتری در شبکه‌های اجتماعی دارند.

در توضیح اینکه چگونه شبکه‌های اجتماعی بر SEO تأثیر می گذارند، باید خاطرنشان می‌کرد که رسانه‌های اجتماعی تأثیر مستقیمی بر SEO ندارند. اما به طور غیرمستقیم تأثیر مثبتی در رتبه‌بندی جستجو دارد.

رتبه‌بندی شبکه‌های اجتماعی: پشتیبانی شبکه‌های اجتماعی از سئو

چرا شبکه‌های اجتماعی برای سئو مهم هستند؟ از آنجایی که رسانه‌های اجتماعی به‌طور غیرمستقیم بر عوامل رتبه‌بندی جستجو تأثیر گذارند، این پتانسیل را دارند که ترافیک وب با کیفیت را به وبلاگ شما هدایت کنند.

هنگامی که مطالب با کیفیتی را ایجاد و منتشر می‌کنید که با خوانندگان هدف شما ارتباط برقرار می‌کند، آنها مدافع شما می شوند. چرا؟ زیرا چیزی ارزشمند به آنها پیشنهاد می‌کنید. به این معنی است که مخاطبان شما مقالات را می‌خوانند و با دوستان و فالوورهای خود به اشتراک می‌گذارند.

فالورهای آنها نیز همین کار را خواهند کرد و این دایره همچنان ادامه دارد. به خاطر داشته باشید که نوشتن یا ایجاد محتوا راهی فوق العاده برای جلب نظر بیشتر به سایت شماست. محتوا می تواند در هر قالبی باشد، به شرطی که مخاطب شما را درگیر کند. برخی از انواع محتوایی که باعث ایجاد ترافیک و اشتراک‌گذاری‌های وایرال  می‌شوند عبارتند از:

این مطالب از طریق بازاریابی محتوایی منجر به جذب مشتری می‌شوند. بازاریابی محتوا یعنی به اشتراک‌گذاری داده‌های ارزشمند که به خواننده کمک می‌کند. اما اگر آنها را به درستی توزیع نکنید، تأثیر قابل توجهی نخواهید داشت.

اینجاست که سئوی شبکه‌های اجتماعی به تصویر کشیده می‌شود. بنابراین هنگامی که پست‌های خود را به اشتراک می‌گذارید، مخاطبان شما محتوای شما را با اشتراک‌گذاری بیشتر آن تقویت می‌کنند. به این ترتیب، بازدید از محتوا را افزایش می‌دهید، ترافیک را بهبود می‌بخشید و بک لینک تولید می‌کنید.

اینها سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی هستند که به گوگل اطلاع می‌دهند که محتوای سایت شما ارزشمند است. این سیگنال‌ها می‌توانند به طور غیرمستقیم رتبه‌بندی جستجوی شما را بهبود بخشند.

روند تاثیرگزاری شبکه‌های اجتماعی بر سئوی سایت

در اینجا برخی از نکات بازاریابی سئو شبکه‌های اجتماعی را در نظر بگیرید:

بنابراین، باید شروع به اشتراک‌گذاری محتوایی کنید که مخاطبان شما را درگیر کند، زیرا به افزایش اشتراک‌های شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کند.

آیا شبکه‌های اجتماعی عامل رتبه‌بندی گوگل هستند؟

در قسمت‌های بالا به طور خلاصه در مورد آن صحبت کردم، اجازه دهید کمی بیشتر به آن نگاه کنیم. شبکه‌های اجتماعی عنصری برای رتبه‌بندی سئو نیستند. بحث در مورد تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر سئو طولانی است.

با این حال، همانطور که قبلاً گفته شد، در حالی که بسیاری به درستی به این نتیجه می‌رسند که شبکه‌های اجتماعی مستقیماً بر SEO تأثیر نمی‌گذارند، با عناصری که بر رتبه‌بندی سئو تأثیر می‌گذارند همبستگی دارند. اجازه دهید ارتباط بین سئو و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را در نظر بگیریم.

چگونه شبکه‌های اجتماعی با سئو ارتباط برقرار می کنند؟

اگرچه شبکه‌های اجتماعی یک عامل رتبه‌بندی نیستند، اما پیوندی به بهینه سازی موتورهای جستجو دارند. در بخش بالا، نحوه ارتباط شبکه‌های اجتماعی و سئو را از طریق سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی توضیح دادیم.

این سیگنال‌ها عواملی را که گوگل در رتبه‌بندی یک وب سایت در نظر می‌گیرد تقویت می‌کنند. شما می‌توانید این سیگنال‌ها را از طریق اشتراک‌گذاری انبوه در شبکه‌های اجتماعی مختلف جمع آوری کنید. هرچه بیشتر محتوای مفید را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، مخاطبان شما احتمالاً پست ها را با دوستان و فالورهای خود به اشتراک خواهند گذاشت.

بنابراین، با ادامه اشتراک‌گذاری، چندین نفر می‌توانند به پست‌ها و صفحات وب‌سایت شما لینک دهند. در مجموع، مطالب به اشتراک‌گذاشته شده می‌توانند بازدید محتوای وبلاگ و رتبه‌بندی سئوی شما را بهبود بخشند. گوگل برای لینک‌های با کیفیت ارزش قائل است و آنها را بخشی از فاکتورهای رتبه‌بندی می‌داند.

تاثیر مقاله ویروسی یا مطالب وایرال بر رتبه‌بندی

مت وودوارد مقاله‌ای منتشر کرد که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. نتیجه این پست در فیسبوک سر به فلک کشید:

 • بیش از ۳۱۵۰۰ بار اشتراک‌گذاری مقاله
 • بیش از ۶۸۰۰۰ لایک
 • بیش از ۳۴۲۸۰ کامنت

در نتیجه، این مقاله در رتبه‌بندی به رتبه ۱ در صفحه یک گوگل برای چندین کلمه کلیدی ارتقا یافت. از طرفی پست برای کلمات کلیدی همرده “ناسالم‌ترین غذاها” جایگاه اول را به خود اختصاص داد. همه به لطف هزاران اشتراک‌گذاری که در شبکه‌های اجتماعی جمع آوری کرد!

ویروسی یا وایرال بودن پست نیز بک لینک‌های بیشتری را جذب کرد. بنابراین، هزاران اشتراک‌گذاری، لایک، بک لینک و کامنت سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی ارزشمندی هستند که بر رتبه‌بندی جستجوی سئوی شما تأثیر می‌گذارند. گوگل از این سیگنال‌ها به نفع سایت شما استفاده می‌کند و رتبه آن را بهبود می‌بخشد.

به عبارت دیگر، شبکه‌های اجتماعی و سئو ارتباط معناداری دارند. اما باید مرتباً محتوای با کیفیت ایجاد و منتشر کنید.

بهترین وب سایت‌های شبکه‌های اجتماعی برای سئو چیست؟

چندین سایت شبکه‌اجتماعی برای سئو وجود دارند. این وب سایت‌ها برای سئو و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ایده آل هستند زیرا در جستجوها ظاهر می‌شوند و در SERP رتبه بالایی دارند. اکثر مصرف کنندگان اگر بخواهند با یک برند ارتباط برقرار کنند یا از آن خرید کنند، ابتدا از پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی شرکت بازدید می‌کنند، نه وب سایت های آنها.

چرا اینطور است؟ زیرا شبکه‌های اجتماعی تجربه شخصی‌تری را ارائه می‌دهند و زمان پاسخگویی در آنها اغلب سریعتر است. همچنین، شبکه‌های اجتماعی هنگام برقراری ارتباط با شخصیت خریدار مؤثرتر هستند. در نتیجه، مصرف‌کنندگان از پلتفرم‌های اجتماعی مختلف برای به دست آوردن بینش بازاریابی در مورد یک شرکت یا سازمان برای اهداف تجاری و سایر موارد حیاتی استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، بیشتر کاربران در سایت‌های اجتماعی که پاتوق آنها هست، جستجوی اقلام مورد نیاز را انجام می‌دهند و نتایج بلادرنگ را دریافت می‌کنند زیرا شبکه‌های اجتماعی دارای موتورهای جستجوی قوی هستند که دسترسی به آنچه مورد نیاز کاربر هست را راحت می‌کنند.

اگر از شبکه‌های اجتماعی برای سئو استفاده نمی کنید، هیچ وقت دیر نیست. اکنون می توانید شروع کنید!

با این حال، بهترین وب سایت‌های شبکه‌های اجتماعی برای سئو چیست؟ در زیر بهترین سایت‌های اجتماعی برای بهینه‌سازی موتور جستجو آمده‌اند.

۱. لینکدین(Linkedin)

دلیل اصلی استفاده بازاریابان از شبکه‌های اجتماعی، تولید سرنخ است. اگرچه ممکن است سرنخ ها به اندازه کافی بالا نباشند، لینکدین به عنوان برترین سایت اجتماعی برای تولید سرنخ، عملکرد فوق العاده خوبی دارد. جای تعجب نیست که لینکدین مرکز بازاریابی محتوای ۹۴ درصد از بازاریابان B2B است. و تقریبا ۹۰ درصد از بازاریابان از این پلتفرم برای تولید سرنخ استفاده می‌کنند.

طبق تحقیقات، ۶۲ درصد از سرنخ های B2B از لینکدین می آیند!

بنابراین، استفاده از لینکدین برای سئو ایده آل است زیرا این سایت یا اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا در نتایج جستجو پیدا شوید. با قرار دادن کلمات کلیدی مناسب به طور طبیعی در پروفایل یا حساب کاربری خود، و افزودن استراتژیک عبارات جستجوی مرتبط در محتوای خود، از جمله هدرها، الگوریتم جستجوی لینکدین می‌تواند شما را به سمت بالاترین رتبه در SERPها سوق دهد.

۲. فیسبوک (Facebook)

فیس بوک، تا حد زیادی، برترین پلتفرم شبکه‌های اجتماعی در جهان است. طبق گزارش Semrush، این سایت در رتبه سوم جهانی پس از گوگل و یوتیوب قرار دارد.

فیس بوک اشتراک‌گذاری محتوا و انتشار مطالب مختلف را برای کاربران ساده کرده است. می‌توانید لینک‌هایی را از محتوای وبلاگ خود توزیع کنید یا پست خود را به طور کامل به اشتراک بگذارید تا بهره بهینه داشته باشید. خبر خوب اینکه گفته می‌شود گوگل لینک‌ها را از خزش در فیس بوک پیدا کرده و ایندکس می‌کند.

در سال ۲۰۰۷، فیسبوک به گوگل و سایر موتورهای جستجو اجازه داد برخی از صفحات آن را خزش کنند. غول شبکه‌های اجتماعی از آن زمان قفل اغلب محتواهای خود را برای ایندکس موتورهای جست‌وجو باز کرده است، حتی بخش کامنت‌ها در فیس بوک!

این بدان معنی است که ربات‌های گوگل و خزنده‌های سایر موتورهای جستجو می‌توانند محتوای آن صفحات را بخوانند. در نتیجه، هنگامی که کاربران جستجو انجام می‌دهند. پس آن صفحات فیس‌بوک در SERP ها ظاهر می شوند و حتی نظرات فیس بوک را در جعبه‌های دانش گوگل خواهید دید.

بنابراین، از این سایت شبکه اجتماعی برای سئو برای افزایش ترافیک وب و بهبود سئو استفاده کنید.

۳. توییتر (Twitter)

مانند فیس‌بوک، توییتر نیز یک وب‌سایت شبکه‌اجتماعی فوق العاده برای بهبود سئو شما است. قبلاً اشاره کردیم که سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی بیشتر بر رتبه‌بندی گوگل تأثیر مثبت دارند. هرچه محتوای شما بیشتر در توییتر و سایر سایت های شبکه‌های اجتماعی به اشتراک‌گذاشته شود، بیشتر به رتبه‌بندی وب سایت شما در SERP کمک می کند.

توییتر به شما امکان می‌دهد پست‌های خود را برای دسترسی بیشتری به اشتراک بگذارید. برای افزایش جذابیت پست‌های توییتر خود، مطمئن شوید که فقط محتوای باکیفیتی را به اشتراک می‌گذارید که کاربران را درگیر خود کند. همچنین، هشتگ‌های مرتبط را برای افزایش بازدید اضافه کنید.

هشتگ‌ها به مردم کمک می‌کنند توییت‌های شما را سریع پیدا کنند، که به نوبه خود باعث شناخت برند شما و افزایش ترافیک می‌شوند.

لینک‌های خود را به طور مکرر توییت کنید (اما نه به صورت تکراری و اسپم) تا کاربران را جذب کنید و ترافیک را به وبلاگ خود هدایت کنید. لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و نظراتی که دریافت می‌کنید سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی قدرتمندی هستند که گوگل برای رتبه‌بندی وب‌سایت شما استفاده می‌کند.

۴. پینترست (Pinterest)

پینترست برای سئو ایده‌آل است و برخی برای رشد کسب و کار خود تنها به ترافیک جستجوی پینترست وابسته هستند. اگرچه پینترست یک پلتفرم شبکه اجتماعی است، اما به عنوان یک وبسایت موتور جستجو نیز شناخته می‌شود.

طبق نظرسنجی کاربران بیش از ۲ میلیارد جستجو در ماه در سایت انجام می دهند. از تمام جستجوها، ۹۷٪ بدون برند هستند، به این معنی که کاربران پینترست مایلند با شرکت‌هایی که در نظرشان نبوده تعامل داشته باشند! هر ماه ۶۰۰ میلیون جستجوی بصری در سایت انجام می شود و۷۳ درصد از کاربران، از Pinterest بازدید می کنند زیرا سرگرم کننده و مفید است. از طرفی ۷۰ درصد از مصرف‌کنندگان این پلتفرم برای الهام‌گرفتن در مورد نحوه تصمیم‌گیری خرید استفاده می‌کنند. این درحالیست که این رقم برای کاربران فیسبوک به ۱۷ درصد کاهش می‌یابد.

اعداد و ارقام گویای همه چیز هستند و نشان می دهند که چرا باید سئو در پینترست را برای استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود در نظر بگیرید. علاوه بر این، ویژگی جستجوی Pinterest یکی از توابع پر استفاده در این سایت می‌باشد. بنابراین، بهینه‌سازی پروفایل و پین‌ها به شما کمک می‌کند تا ترافیک ثابتی را به وبسایت خود وارد کنید.

۵.کوئرا (Quera)

کوئرا، به عنوان یک وب سایت شبکه‌های اجتماعی، یک گنج پنهان برای سئو است. چرا؟ زیرا مردم همیشه در مورد موضوعات مورد علاقه سوالات ارزشمندی می‌پرسند. این جستارها دارای کلمات کلیدی هستند که مخاطب شما در گوگل جستجو می کند.

به عبارت دیگر، کاربران Quora به طور مداوم به زبان‌هایی صحبت می‌کنند که با هدف جستجوی کاربر هماهنگ هستند. شما در مورد یک موضوع مشخص سؤال می‌پرسید و پاسخ‌های مورد نیاز خود را در نزدیک‌ترین زمان دریافت می‌کنید. هنگام پاسخ دادن به سؤالات، کاربران می‌توانند با افزودن لینک‌های مرتبط به پاسخ‌هایی که ارائه می‌دهند، شرکت‌کنندگان را به وبلاگ یا وب سایت خود هدایت کنند.

همچنین، می توانید محتوا را در کوئرا ایجاد کنید و ترافیک با کیفیت را به سایت خود بازگردانید. فعل و انفعالات در وب سایت همچنین در جستجوی کلمات کلیدی خاص ظاهر می شود. بنابراین، با Quora، می توانید اطلاعات مفیدی در مورد موضوعاتی مانند موارد زیر پیدا کنید:

 • مشاوره تجاری
 • مشاوره مربوط به زندگی روزمره
 • داده‌های مفید در مورد تولید محتوا
 • ایده‌های پست وبلاگ / طوفان فکری محتوا(Brainstorming)
 • یادگیری مطالب جدید

ترافیک جستجوی ارگانیک کوئرا تقریباً ۶۷ میلیون با ۲۷.۶ میلیون رتبه‌بندی کلمات کلیدی در گوگل می‌باشد. البته آمار جدید ممکن است با این ارقام متفاوت باشد.

وقتی به کلیدواژه‌ها بر اساس دسته‌بندی کشور دقت کنید، متوجه می‌شوید که ۲۷.۶ میلیون عبارت جستجو تنها از ایالات متحده و میلیون‌ها مورد دیگر در سراسر جهان هستند. بنابراین، در حالی که از شبکه‌های اجتماعی برای سئو استفاده می‌کنید، آیا سود بردن از سایتی با میلیونها ترافیک وب ماهانه منطقی است؟ البته که بله!

سایر سایت های شبکه‌های اجتماعی برای سئو عبارتند از:

 • Reddit
 • یوتیوب
 • اینستاگرام

استفاده از این وب سایت‌های اجتماعی برای سئو به طور قابل توجهی رتبه جستجوی شما را افزایش می‌دهد. اما باید مطمئن شوید که پروفایل‌ها و محتوای خود را طبق دستورالعمل‌های هر پلتفرم بهینه کنید.

۷ روش برای افزایش رتبه‌بندی سئو از طریق شبکه‌های اجتماعی

برخلاف تصور رایج، شبکه‌های اجتماعی با سئو ارتباط دارند، البته نه مستقیم. به همین دلیل است که بازاریابان باتجربه سرمایه‌گذاری زیادی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی می‌کنند. اما بهترین روش استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای بهبود بازاریابی سئوی شما چیست؟

در زیر، با هفت نکته کاربردی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و چگونگی بهبود سئو با شبکه‌های اجتماعی آشنا خواهید شد.

هر اقدامی که برای بهبود شبکه‌های اجتماعی خود انجام می‌دهید باید با هدف سئویی شما مطابقت داشته باشد. به این ترتیب، ترافیکی را از دست نمی‌دهید. برای موفقیت با استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای سئو، نباید این نکات را نادیده بگیرید.

۱. محتوای با کیفیت بالا منتشر کنید

سئو به پیشرفت خود ادامه داده است و بازاریابی جستجو مانند گذشته نیست. ربات‌های گوگل و الگوریتم‌های موتور جستجو برای درک هدف کاربر و ارتباط و کیفیت محتوا توسعه یافته‌اند.

این عوامل گوگل را قادر می‌سازد تا مرتبط‌ترین محتوا را بر اساس جست‌وجوی کاربران ارائه دهد. به عبارت دیگر، دوران کلمات کلیدی گذشته است و محتوای با کیفیت در الویت قرار گرفته است. به همین دلیل، محتوای وبلاگ مفیدی که در شبکه‌های اجتماعی و SEO عملکرد خوبی داشته باشد را در اولویت قرار دهید.

کمیت در مقابل کیفیت

برای انتشار پست های وبلاگ یک روز در میان عجله نکنید. در عوض، برای تحقیق در مورد مطالب خود وقت بگذارید و محتوای باکیفیتی تهیه کنید که با خوانندگان شما ارتباط برقرار کند. یکی از بهترین روش‌های یادگیری برای ایجاد محتوای با کیفیت، درک خواننده شماست.

با کفش آنها راه بروید و نیازهای آنها را درک کنید. همچنین، بازنگری محتوای قدیمی بلاگ یک راه فوق العاده برای تولید کیفیت است. پست‌های وبلاگ خود را با بهترین عملکرد دریافت کنید و داده‌های ارزشمند بیشتری را برای افزایش تعامل در شبکه‌های اجتماعی اضافه کنید. این استراتژی همچنین می‌تواند به شما کمک کند سیگنال‌های شبکه اجتماعی بیشتری دریافت کنید که سئوی شما را بهبود می‌بخشد.

همچنین، به دنبال پست‌های وبلاگ با عملکرد ضعیف بگردید و به آن‌ها حالتی زیبا بدهید. همان روندی را دنبال کنید که در  مطالب برتر خود بکار گرفته‌اید. اگر محتوای آن خوب نیست، بهترین روش اضافه کردن مطالب ارزشمندتر با استفاده از تکنیک‌های آسمان خراش است!

تکنیک های آسمان خراش چیست؟

تکنیک آسمان‌خراش یک استراتژی ایجاد محتوا است که پست‌های شما را به مطالبی با ارزش لینک‌دهی تبدیل می‌کند. مفهوم استراتژی محتوای آسمان خراش این است که اطمینان حاصل شود که مقالات شما عملکرد بهتری دارند و از رقبای شما بالاتر هستند.

چنین پست‌هایی ارزش بیشتری برای خواننده دارند و در موتورهای جستجو رتبه‌بندی می‌شوند. این محتوا محتوا قابلیت رتبه‌بندی برای عبارات کلیدی مختلف را خواهد داشت. و از آنجایی که ارزش بیشتری دارد، بک‌لینک های با کیفیت را جذب خواهد کرد. اما بیایید بطور خلاصه به روش انجام تکنیک آسمان خراش بپردازیم:

تکنیک آسمان‌خراش چگونه کار می‌کند؟

در درجه اول، شما باید این سه مرحله اساسی را اعمال کنید:

بنابراین دست به کار شوید، محتوای خود را با استفاده از عبارات کلیدی مرتبط، مواد بصری مناسب و افزودن مطالب مفیدتر، آن را نسبت به محتوای رقبای خود به روزتر کنید. این مولفه‌ها به شما در بهبود سئوی شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کند.

مزایای تکنیک های آسمان خراش

برخی از مزایای باورنکردنی تکنیک‌های آسمان خراش عبارتند از:

 • محتوای مفیدی تولید می‌کند که برای خوانندگان شما مفید است.
 • تعامل وبلاگ را بهبود می‌بخشد.
 • اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد.
 • به کسب نظرات بیشتر در وبلاگ کمک می‌کند.
 • می تواند بک لینک‌های با کیفیت بیشتری اضافه کند.
 • شناخت کاربر از برند شما را افزایش می‌دهد.
 • اعتبار برند را افزایش می‌دهد.

تولید چنین مقالاتی تلاش دو چندان می‌خواهد، اما نتیجه وسیله را توجیه می‌کند.

۲. اشتراک‌گذاری محتوای خود را برای کاربران آسان کنید

مردم به دلایل مختلف از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. اما برای بازاریابان، هدف اصلی این است که پیام برند خود را به مشتریان بیشتری برسانند. دستیابی به افراد بیشتر به رشد آگاهی از برند شما و ایجاد سرنخ کمک می‌کند.

اما چگونه می توانید پیام خود را منتشر  و پخش کنید؟ اینجاست که به اشتراک‌گذاری محتوا برای کاربران آسان می‌شود. با وجود تمام عناصر حیاتی، مانند دکمه‌های اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی و Call to Actionهای قانع کننده، خوانندگان محتوای شما را به اشتراک خواهند گذاشت.

همچنین، هنگامی که در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی پستی را منتشر می‌کنید، می‌توانید از فراخوان برای اقدام(CTA یا همان Call to Action) برای کمک به فالوورهای خود در اشتراک‌گذاری مجدد پست‌هایتان استفاده کنید.

علاوه بر استفاده از CTA یا امکانات هر شبکه اجتماعی، موارد زیر را برای کمک به انتشار پستتان رعایت کنید:

 • هدر و یا کپشن‌های مرتبط و جالب ایجاد کنید.
 • از تصاویر جذاب استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که محتوا برای مخاطبان شما مفید است.

با رعایت این موارد کاربران چاره‌ای نخواهند داشت جز اینکه پست‌های شما را با دوستان و فالوورها به اشتراک بگذارند!

۳. پروفایل های شبکه‌های اجتماعی خود را بهینه کنید

اکثر مشتریان بالقوه قبل از تماس با شما نمایه‌های شبکه‌های اجتماعی شما را بررسی می‌کنند. علاوه بر این، چندین کانکشن احتمالی پروفایل را قبل از تماس با شما بررسی می‌کنند. برخی شما را در گوگل نیز جستجو می‌کنند.

یکی از بسیاری از عواملی که بر روی سئو شبکه‌های اجتماعی تاثیر منفی می‌گذارد، عدم بهینه‌سازی پروفایل است. این سهل‌انگاری برای شما هزینه دارد زیرا از ظاهر شدن شما یا برندتان در جستجوهای سراسر وب جلوگیری می‌کند.

هماهنگی پروفایل‌های شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف و وب‌سایت

یک نمایه اجتماعی بهینه شده به بازار هدف و مشتریان نهایی شما را قادر می سازد تا شما را آنلاین پیدا کنند. با این حال، شما باید در بین پلتفرم‌های مختلف ثبات داشته باشید. این بدان معنی است که پروفایل‌های اجتماعی شما باید با وبلاگ یا وب سایت و پیام برند شما هماهنگ باشد. در نتیجه، مخاطبان می‌توانند به سرعت شما را در پلتفرم های مختلف بازاریابی پیدا کنند.

۴. تصاویر خود را برای سئو و سوشال مدیا بهینه کنید

تصاویر و محتوای بصری یک جنبه ضروری از ارتباطات بازاریابی است. آنها ابزارهای بازاریابی باورنکردنی هستند زیرا به توسعه لحن برند شما کمک می‌کنند. همچنین افزودن تصاویر در وبلاگ و پست‌های شبکه‌های اجتماعی کارآمدترین راه برای انتقال اطلاعات است.

مغز انسان می‌تواند مطالب بصری را سریعتر پردازش کند. مطالعات نشان داده‌اند که مغز ما می‌تواند حدود ۳۶۰۰۰ تصویر را ۶۰۰۰۰ برابر سریعتر از سایر انواع محتوا پردازش کند.

علاوه بر این، مغز می تواند ۸۰ درصد از تصاویری را که پردازش می‌کند (در مقابل تنها ۲۰ درصد محتوای متنی)، حفظ کند.

بنابراین، برای استفاده حداکثری از تصاویر، باید آنها را بهینه کنید تا محبوبیت محتوای خود را در شبکه‌های اجتماعی و نتایج جستجو افزایش دهید. اگر تصاویر بصری را به درستی بهینه کنید، می توانند نقش مهمی در بهبود کمپین سئوی شما داشته باشند.

نحوه بهینه‌سازی تصاویر برای سئو

قبل از اینکه هر گونه تصویری را در پست های وبلاگ خود قرار دهید، باید محتوای خود را برای گوگل بهینه کنید:

از نام فایل مناسب برای تصویر خود استفاده کنید (کلمات کلیدی مربوطه با خط تیره جدا شده‌اند، نه نام فایلی که توسط دوربین یا سایت عکس استوک داده شده است).

همچنین، برای شبکه‌های اجتماعی، عکس‌های با کیفیت کلید افزایش تعامل برای پست‌های شما هستند. بنابراین، تصاویر با کیفیت بالا را انتخاب کنید و آنها را به خوبی بهینه کنید.

۵. ایجاد روابط از طریق مکالمات فعال

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش تعامل در اکانت‌های اجتماعی، ایجاد روابط (اتحاد برند-مشتری) است. روابط باعث تقویت اعتماد و ایجاد اعتبار می‌شوند. آنها همچنین به شما کمک می‌کنند تا خریدار هدف خود و نیازهای آنها را درک کنید.

بهترین مکان برای تعامل با کاربران هدف، شبکه‌های اجتماعی است. لازم نیست منتظر بمانید تا بازاریابان اینکار را برای شما انجام دهند. ابتکار عمل را به دست بگیرید و با مخاطبان خود گفتگو کنید.

اینها چند راه برای شروع مکالمه است که نتایج مثبتی را به همراه دارد و روابط طولانی مدت ایجاد می‌کند. این مباحث برای بهبود سئوی شما ضروری است زیرا اطلاعات مفیدی ارائه می‌دهد. در نتیجه، تعامل و تعداد فالورها را افزایش می‌دهید و سایر سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی را که گوگل برای رتبه‌بندی سایت شما استفاده می‌کند، بهبود می‌بخشید.

۶. عملیات بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود را ارزیابی کنید

آیا فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی خود را تحلیل می‌کنید؟ اگر جوابتان منفی باشد ممکن است به کسب و کارتان آسیب وارد کنید. موفقیت در بازاریابی شما به شدت به کمیت عملکرد شما بستگی دارد تا بفهمید تلاش شما چگونه نتیجه می‌دهد. بطور مثال موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

اگر معیارهای بازاریابی خود را اندازه نگیرید، نمی توانید از موفقیت خود اطمینان جاصل کنید. بنابراین، اهدافی را برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود مشخص کنید و فعالیت‌های خود را بر اساس آن ارزیابی کنید. این به شما کمک می‌کند شبکه‌های اجتماعی خود را رشد دهید و در نتیجه سئو را بهبود بخشید.

همچنین، تجزیه و تحلیل نتایج عملکرد شما را قادر می‌سازد تا تصمیمات بازاریابی بهتری بگیرید. در نتیجه، یک استراتژی ایجاد کنید، اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید و چگونگی آنها را تحلیل کنید.

۷. کپشن‌های جذاب در پست‌های شبکه‌ اجتماعی ایجاد کنید

در هر کسب و کار یا صنعتی که درگیر هستید، محتوا نقش مهمی در استراتژی بازاریابی شما دارد. و بهترین انواع محتوا آنهایی هستند که حول محور یا ترکیب داستان سرایی هستند.

چرا داستان سرایی به عنوان یک ابزار بازاریابی بسیار ضروری و مفید است؟

برایان فانزو در این ارتباط اذعان داشته که بهترین راه برای بازاریابی در دنیای دیجیتال امروزی گفتن یک داستان است. داستان باعث می شود مخاطب شما احساس پیدا کند! و به قولی، “در پایان روز، مردم به یاد نمی‌آورند که شما چه گفتید یا چه کردید، آنها به یاد خواهند آورد که چه احساسی در آنها ایجاد کردید.”

بنابراین، باید روی کپشن‌های پست خود سرمایه‌گذاری کنید تا آن‌ها را به اندازه کافی قانع‌کننده نوشته تا در نهایت کاربران را جذب کنید. از محتوای داستانی فریبنده برای جذب بازار هدف خود استفاده کنید و آنها را وادار کنید که پست‌های شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

همچنین، از آنجایی که هدف شما بهبود سئو با استفاده از شبکه‌های اجتماعی است، اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی متمرکز و کلیدواژه مرتبط را در زیرنویس یا کپشن اضافه کنید. بسته به پلتفرم اجتماعی که انتخاب می‌کنید، اگر قسمت تایتل مانندی برای پست‌های شما وجود دارد، کلمات کلیدی را نیز در آن قرار دهید.

علاوه بر این، در صورت لزوم از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید و محتوای خود را با توجه به هر پلتفرم شبکه اجتماعی به خوبی بهینه کنید.

جمع بندی

تا اینجا شما آموختید که منظور از سئو شبکه‌های اجتماعی چیست و چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای بهبود سئو استفاده کنید. یک استراتژی پایدار شبکه‌های اجتماعی شما را قادر می‌سازد سئو را بهبود بخشیده و در نتایج جستجو رتبه بالاتری کسب کنید. در حالی که راه‌های مختلفی برای امتیازدهی به سئو با استفاده از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، هفت نکته بالا اگر به درستی اعمال شوند، شما را به هدف می‌رسانند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *