ساخت لیست در کلیک اپ
دسته بندی : تسک منیجر دیدگاه : 0 دیدگاه

لیست در ClickUp چیست؟ چرا نیاز به ساخت لیست داریم؟

 هر تسک باید به لیستی در ClickUp تعلق داشته باشد.

فولدرها را می‌توان به لیست ها تقسیم کرد و به این ترتیب، لیستها به‌عنوان محفظه‌های وظایف درون پوشه‌های شما عمل می‌کنند. با این حال، لیست ها نیازی به بودن در یک فولدر ندارند و می توانند به تنهایی در یک فضا وجود داشته باشند.

فهرست مطالب

چرا لیست ها مهم هستند؟

یکی از بزرگترین مشکلات اکثر نرم افزارهای مدیریت پروژه این است که فاقد ساختار اولیه محکم می باشند. هنگامی که در حال به انجام رساندن یک پروژه بزرگ هستید، سازماندهی آن با وظایف پیچیده همیشه کافی نیست.

لیست ها این مشکل را با شکستن فولدرهای شما به تکه های کوچکتر حل می کنند. آنها هر تسک را در فولدر با هدف و وضوح بیشتر برای کل تیم شما ایجاد می کنند.

برای مشاهده مقاله ادغام کلیک اپ با تیمز اینجا کلیک کنید

آیا باید از لیست ها استفاده کنید؟

بله! ما معتقدیم پس از شروع استفاده از آنها، آنها را دوست خواهید داشت! اگر در ابتدا با سازماندهی شروع کنید، پس از آن که تسک های شما زیاد می شوند، تیم خوشحال تری خواهید بود!

اگر واقعاً به دلایلی نمی خواهید از ساختار “Folder > List” استفاده کنید، فقط یک لیست مستقل در فضای خود ایجاد کنید تا تسک شما را در بر گیرد.

چگونه باید لیست های خود را تنظیم کنیم؟

در اینجا چند نمونه واقعی از نحوه تنظیم لیست ها در ساختار سلسله مراتبی آورده شده است:

لیست برای دیجیتال مارکتینگ

برای هر یک از مشتریان خود یک فولدرایجاد کنید و از Lists برای جزئیات خدماتی که برای هر مشتری انجام خواهید داد استفاده کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است فهرست هایی با عنوان “بازاریابی داخلی”، “سئو” و “ارتباط با رسانه های اجتماعی” داشته باشید.

لیست هایی برای ایجاد محتوا

از فولدرهای خود برای جدا کردن تسک های محتوایی اصلی خود استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید پوشه‌هایی برای «خبرنامه ماهانه»، «کمپین‌های فصلی» یا «اتوماسیون بازاریابی» ایجاد کنید.

لیست هایی ایجاد کنید تا جلسات برین استورم خود را از کارهایی که به طور فعال در پوشه های شما مشارکت دارند جدا کنید. در بخش «خبرنامه ماهانه»، می‌توانید فهرست‌هایی با عنوان «ایده‌ها»، «پست‌های وبلاگ» و «موضوعات پیشنهادی کاربر» اضافه کنید.

در پایان روز، راه‌های مختلفی برای ایجاد لیست‌ها در گردش کار شما وجود دارد. هدف اصلی آنها اضافه کردن تعریف و وضوح به اسپیس و فولدرهای شما است.

کجا می توانید لیست های خود را ببیند؟

در List View. لیست ها درست زیر نام فولدرهای والد آنها نمایش داده می شود.

برای مشاهده اطلاعات لیست روی List Info در سمت راست تایتل لیست کلیک کنید. می‌توانید هر گونه اطلاعات مرتبط درباره فهرستی را که روی آن کار می‌کنید، از جمله نظرات، پیوست‌ها، اولویت‌ها، مالکان، ناظران و توضیحات کلی را در اینجا ثبت کنید.

نمایش Board

لیت پرنت تسک های شما و فولدرهایتان در با گوشه سمت چپ هر تسک در Board view نشان داده می شود(اگر Task Location را به Show در سمت راست تغییر دهید)

Board View

جعبه ها حاوی جزئیات حجم کاری برای هر فرد در گروه وظایف (فضا، پوشه یا فهرست) هستند که در حال مشاهده آن هستید.

وظایف بر اساس وضعیت گروه بندی می شوند تا دید بهتری از وضعیت کار برای هر یک از اعضای Workspace به شما ارائه دهند.

می‌توانید روی «نمایش» در نوار ابزار بالا سمت راست کلیک کنید و روی «مکان‌های کار» تغییر دهید تا لیستی را که یک تسک از آن انجام می‌شود مشاهده کنید.

Task View

هنگامی که تسکی باز می شود، لیست والد یک کار در نوار شناور نشان داده می شود.

Sidebar

هنگامی که یک Space را برای مشاهده انتخاب کردید، می‌توانید فولدرها و لیست های Space را نیز در نوار کناری سمت چپ خود مشاهده کنید.

آیا نیاز به افزودن لیست دارید؟ فقط ماوس را روی فولدرهای که می خواهید به آن اضافه کنید نگه دارید و نمادهای بیضی ظاهر شده را انتخاب کنید. سپس، روی + New List کلیک کنید تا یک لیست به آن فولدراضافه شود.

همچنین می توانید این کار را با نگه داشتن ماوس روی لیست موجود در یک فولدر و کلیک بر روی بیضی ها انجام دهید.

Gantt View

شما می توانید لیست های خود را در نمای گانت تجسم کنید. اگر کد را بر اساس نوع رنگ آمیزی کنید، لیست ها سبز ظاهر می شوند. کد رنگ بر اساس لیست تا هر لیست با رنگی که برای آن تعیین کرده اید ظاهر شود.

کلام آخر

ساخت لیست در کلیک اپ برای مشخض کردن دسته بندی های اصلی تسک های هر تیم میتونه به روند وارد کردن تسک ها و یا پیدا کردن یک تسک خاص، سرعت بیشتری بده و در نهایت عملکرد تیمی سازمان شما رو بهبود بده. بنابراین حتما سعی کنید از ساخت لیست ClickUp استفاده کنید و اگر تجربه استفاده از این آپشن رو دارید، زیر همین پست در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *