چرخه عمر محتوا در شبکه های اجتماعی
دسته بندی : شبکه های اجتماعی دیدگاه : 0 دیدگاه

چرخه عمر محتوای شبکه های اجتماعی

در مقایسه با پست های وبلاگ و مقالات طولانی و کاغذهای سفید که در وب سایت خود منتشر می کنید، اکثر مطالبی که در شبکه های اجتماعی ارسال می کنید طول عمر قابل توجهی دارند. با این حال، عمر مفید کوتاه مدت لزوماً برابر ارزش کمتر نیست. طول عمر محتوای رسانه های اجتماعی را در هر پلتفرم اصلی کشف کنید و دریابید که چگونه می توانید عمر محتوای اجتماعی نام تجاری خود را افزایش دهید.

ماندگاری محتوا در شبکه های اجتماعی

اگرچه همیشه می توانید پست های اجتماعی قدیمی را بازیابی کنید، اما محتوای شبکه های اجتماعیِ شما تا زمانی که انواع محتوای دیجیتالی دیگر در رادار فالوورهای شما قرار نگیرد بالا خواهد بود و بیشتر مشاهده می شود. در حالی که بیشتر محتواهای شبکه های اجتماعی در عرض چند ساعت پس از انتشار به اوج بازدید خود می رسند، هر پلتفرم اجتماعی طول عمر محتوای خود را دارد. نگاهی به نحوه رتبه بندی زمانی هر یک از شبکه های اجتماعی بیندازید.

چرخه عمر محتوا در شبکه های اجتماعی

فیسبوک (Facebook)

وقتی محتوا را در فیس بوک منتشر می کنید، معمولاً می توانید انتظار داشته باشید که آن محتوا پنج ساعت دوام داشته باشد و در معرض دید باشد. در این مدت به طور متوسط پست حدود سه چهارم کل مشارکت خود را دریافت می کند. بیشتر ایمپرشن در نیمه اول این بازه زمانی رخ می دهد، زیرا اکثر پست ها ۷۵ درصد از کل ایمپرشن خود را در مدت زمان ۲.۵ ساعت دریافت می کنند. توجه داشته باشید که الگوریتم های فیس بوک می توانند طول عمر محتوا را به میزان قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهند و این رقم نشان دهنده مدت زمان ماندگاری محتوا به طور معمول Newsfeed فیسبوک می باشد.

اینستاگرام (Instagram)

محتوایی که در اینستاگرام منتشر می کنید بسیار طولانی تر از پست های فیس بوک در منظر دید می ماند. میانگین عمر محتوای اینستاگرام ۴۸ ساعت است که در این مدت اکثر پست ها ۷۵ درصد از کل نظرات خود را دریافت می کنند. در حالی که این حضور بعد از مدت زمان شش ساعت کاهش می یابد و تا آن زمان اکثر پست ها نیمی از کل نظرات خود را دریافت می کنند، مطالعات نشان داده است که برخی از بهترین پست های اینستاگرام ۱۲ ساعت در اوج گرفتن واکنش از کاربران می مانند.

توییتر (Twitter)

اگر تا به حال حتی یک دقیقه را در توییتر گذرانده باشید، متوجه خواهید شد که این پلتفرم دائماً محتوای جدیدی را به کاربران خود نشان می دهد. جای تعجب نیست که محتوای ارسال شده در توییتر دارای یکی از کوتاهترین طول عمرها، به طور متوسط ۱۸ دقیقه، می باشد.

اسنپ چت (Snapchat)

محتوای ارسال شده در Snapchat عمر کوتاه تری دارد! اسنپ ها معمولاً فقط ۱۰ ثانیه طول می کشند، به این معنی که تقریباً فوراً در فیدهای فالورهای شما گم می شوند. در مقابل، استوری های اسنپ چت قدرت ماندگاری بیشتری دارند و طول عمر متوسط آن ۲۴ ساعت است.

پینترست (Pinterest)

از نظر طول عمر، Pinterest بالاتر از سایر بسترهای اجتماعی است. پین های باکیفیت می توانند به مدت یک سال یا بیشتر به جمع آوری تکرار و مشارکت بپردازند و این پلتفرم را به یک شرط هوشمند برای مشارکت اجتماعی طولانی مدت تبدیل می کند.

چرخه عمر محتوا در شبکه های اجتماعی

چگونه می توان طول عمر محتوای رسانه های اجتماعی خود را افزایش داد؟!

اگر طول عمر محتوای اجتماعی شما کوتاهتر از آن چیزی است که تصور می کردید، می توانید قدم هایی برای ماندگاری بیشتر پست های خود بردارید. به هر حال، هیچ دلیلی وجود ندارد که محتوای اجتماعی شما در رده متوسط کیفیتی باشد. این پنج استراتژی را برای افزایش دوام چرخه زندگی محتوای شبکه های اجتماعی خود امتحان کنید.

۵ استراتژی برای بالابردن چرخه زندگی محتوا در شبکه های اجتماعی

۱. محتوای با کیفیت بالا را در اولویت قرار دهید

موثرترین راه برای افزایش طول عمر پست های اجتماعی، به اشتراک گذاشتن مطالب عالی است که همچنان برای فالورهای شما جالب می باشد. برای انجام این کار، شما به یک استراتژی محتوا نیاز دارید که شامل پست های وبلاگ با کیفیت بالا که مخاطبان شما را آموزش می دهد داشته باشید؛ محتوای سطح بالایی که آگاهی از برند شما را افزایش می دهد و ارزش افزوده ای را برای مخاطبان شما ارائه می دهد، و رسانه های تعاملی که باعث بیشتر شدن درصد موفقیت ما می شوند.

هر بار که محتوای برند محور را به اشتراک می گذارید، وقت بگذارید تا پیامهای قوی با فراخوان موثر (CTA) نیز بسازید. اگر می خواهید فالورها آنها را به اشتراک بگذارند، نظر بدهند، بیشتر بیاموزند یا محصولی بخرند، دقیقاً به آنها بگویید که برای افزایش میزان موفقیت خود چه کاری انجام دهند.

۲. بهترین محتوای خود را مجدداً مورد استفاده قرار دهید

در حالی که نباید از به اشتراک گذاشتن بهترین مطالب خود چندین بار دریغ کنید، لزوماً نباید یک پیام را بارها و بارها به ویژه در یک  پلتفرم  بخصوص بازنشر دهید. در پلتفرم هایی مانند اینستاگرام و فیس بوک، شاید تکرار محتوا جالب نباشد، اما با توجه به طول عمر کوتاه اکثر پست ها، می توانید همان پیام را برای افزایش عمر محتوا در توییتر تکرار کنید.

برای گرفتن بهترین نتیجه، محتوا را در قالب های مختلف به اشتراک بگذارید، مانند ارسال لینک به جدیدترین اینفوگرافیک خود در یک روز و به اشتراک گذاری لینک در یک پست وبلاگ که اینفوگرافیک را در اواخر هفته توضیح می دهد. مطمئن شوید که برای هر پلتفرم پیامهای هدفمند ایجاد می کنید تا با هر گروه از پیروان به روشی منحصر به فرد ارتباط برقرار کنید.

۳. از ابزارهای مخصوص پلتفرم استفاده کنید

برای ماندگاری بیشتر محتوای خود در هر شبکه اجتماعی، از ابزارهای مخصوص هر پلتفرم استفاده کنید. به عنوان مثال به جای ارسال لینک یوتیوب از ویدیوی جدید برند خود ، آپلود مستقیم ویدئوها در فیس بوک را در نظر بگیرید. تحقیقات نشان داده است که ویدئوهای بومی می توانند ۱۰ برابر آنچه از اشتراک گذاری لینک ویدیو به دست می آورید، موثرتر باشد.

در اینستاگرام، فیس بوک و اسنپ چت، ویژگی استوری به شما امکان می دهد به محتوای تصویر و ویدئوی خود جان تازه ای ببخشید. به جای ارسال یکبار محتوا، می توانید آن را از طریق استوری مجدداً نشان دهید، که به فالورهای شما فرصتی دیگر و زمان بیشتری برای تعامل با آن می دهد.

۴. برنامه انتشارِ پستِ خود را بهینه کنید

انتشار پست در زمان مناسب شانس شما را برای ارتباط با فالورها و افزایش طول عمر محتوا افزایش می دهد. به طور طبیعی، ارسال پست در زمانی که فالوورهای شما فعال نیستند می تواند طول عمر محتوای شما را بسیار کمتر از حد متوسط کند. در مقابل، ارسال پست زمانی که مخاطبان شما مشغول هستند و به احتمال زیاد به اشتراک می گذارند یا نظر می دهند، می تواند به محتوای اجتماعی شما کمک کند که بیشتر مورد توجه قرار گیرد و مدت بیشتری بالا باقی بماند.

برای ارزیابی زمان فعال بودن بیشتر فالورها، بازدید مخاطبان را از هر پلتفرم اجتماعی تجزیه و تحلیل کنید. سپس محتوای خود را برای انتشار در زمان های اوج برنامه ریزی کنید و عملکرد محتوا را از نزدیک زیر نظر داشته باشید تا بتوانید با مخاطبان خود تعامل داشته باشید و عمر محتوای خود را افزایش دهید.

۵.تعداد مناسب پست برای انتشار در روز را پیدا کنید

تعیین تعداد پست مناسب برای انتشار در روز و حفظ مخاطب و بهبود عمر محتوای شما عنصری کلیدی می باشد. وقتی مخاطبان شما بدانند در روز چه تعداد پست و در چه ساعت هایی اغلب انتشار می دهید سبب می شود تا با رغبت بیشتری شما را دنبال کنند. برای اینکه دقیق عمل کنید مطمئن شوید که با برنامه انتشار پست های خود طبق تقویم محتوایی عمل کرده و  تعادل مناسب را برقرار کرده اید.

پست های شبکه اجتماعی شما ممکن است هرگز به اندازه برخی از بهترین محتواهای دیجیتالی شما باقی نمانند، اما محتوای اجتماعی شما هنوز هم می تواند ارزش زیادی را ارائه دهد. با یک استراتژی هوشمند و تقویم محتوایی برای انتشار محتوای با کیفیت، می توانید طول عمر محتوای اجتماعی خود را افزایش داده و از تلاش های اجتماعی خود بیشتر بهره مند شوید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *