معرفی کسب و کار در اینستاگرام
دسته بندی : شبکه های اجتماعی دیدگاه : 0 دیدگاه

چگونه کسب و کار خود را در اینستاگرام معرفی کنید؟!

معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام یک مرحله هیجان انگیز در زندگی هر شغلی است! اما چند نکته و ترفند وجود دارد که باید از قبل بدانید تا بتوانید تعداد لایک ها و فالوورهایی را که می توانید از اولین پست خود بدست آورید به حداکثر برسانید.

فرض کنید شما یک تجارت (یا ایده) دارید و تقریباً آماده هستید که اولین پست خود را در اینستاگرام پست کنید! اما یک مشکل وجو دارد… شما کاملاً مطمئن نیستید که اولین پست شما باید درباره چه چیزی باشد و احساس می کنید که از دیدن همه پست متنوع در شبکه های اجتماعی کاملاً گیج شده اید!

من هم تجریه چنین شرایطی را داشته‌ام. معرفی کسب و کار شما در اینستاگرام ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما من اینجا هستم تا همه آنچه را که باید بدانید را برایتان باز کنم. از اولین پست شما تا فروش در IG، این مقاله همه موارد را پوشش می دهد!

اما ابتدا قبل از معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام، باید مطمئن شوید که نوع حساب مناسبی را ایجاد کرده اید(Instagram Account Type). در حال حاضر حساب های مختلفی وجود دارد که ما به سه تای آنها اشاره می کنیم:

اکانت شخصی یا Personal

این حساب برای مشاغل مناسب نیست و بدردتان نمی خورد زیرا به تجزیه و تحلیل و سایر ویژگیهای منحصر به فرد برای اکانت های بیزینسی دسترسی نخواهید داشت.

اکانت خالق یا Creator

اکانت یا حساب کاربری خالق برای اینفلوئنسرها، هنرمندان یا فریلنسرها مناسب می باشد.

اکانت تجاری یا Business

حساب تجاری اغلب برای مشاغل و برندهای کوچک گزینه مناسبی خواهد بود. برای کسب و کار شما، ایجاد یک حساب تجاری اینستاگرام برای دسترسی به تجزیه و تحلیل و سایر ویژگیهای کلیدی منحصر به فرد مهم خواهد بود! بنابراین این اکانت برای فروشندگان و سازندگان و فروگاهها و … مناسب است.

پس از تغییر حساب شخصی، زمان آن فرا رسیده است که نحوه معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام را بیاموزید.

اهمیت معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام

حتی اگر تعداد کمی فالوور دارید هم خوب است  استراتژی محتوایی را از اولین پست خود در نظر بگیرید و با اصول پیش بروید. میانگین طول عمر یک پست اینستاگرامی ۴۸ ساعت است (که خیلی زیاد نیست)، بنابراین هر پست باید هدفمند و دقیق باشد. در اینجا توضیح می دهیم که چگونه می توانید این ۴۸ ساعت را سودآور سازید و بهترین پست معرفی اینستاگرام را برای کسب و کار خود ایجاد کنید!

مراحل معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام

قبل از اینکه اولین پست خود را ارسال کنید، چند کار وجود دارد که باید ابتدا انجام دهید. بیایید در مورد تمام مراحلی که باید قبل از معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام انجام دهید بحث کنیم تا راه درستی را از ابتدا در پیش بگیرید!

۱. یک عکس پروفایل خوب بگیرید!!

قبل از معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام، باید مطمئن شوید که حساب خود را به درستی تنظیم کرده اید. چه یک فریلنسر باشید یا یک تجارت کوچک، به یک عکس پروفایل واضح نیاز دارید. شما می توانید از عکس خود استفاده کنید، یا می توانید از لوگوی  تجاری خود استفاده کنید.

عکس پروفایل اینستاگرام

برخی ترجیح می دهند از عکس خودشان استفاده کنند زیرا کسب و کارشان ۱۰۰٪ توسط خودشان نشان داده می شود.

عکس پروفایل اینستاگرام

شما می توانید هر چیزی را که احساس می کنید مطابق با استراتژی نام تجاری شما در اینستاگرام است انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که عکس پروفایل شما کوچک خواهد بود. اگر می خواهید از لوگوی خود استفاده کنید، تصویری که دارای آثار هنری، نمادها یا متن است بکار ببرید و مطمئن شوید که برای فضای کوچک طراحی شده است.

یک توصیه این است که  همیشه یک لوگوی فرعی ایجاد کنید که برای رسانه های کوچکتر بکار آیند. در زیر یک نمونه از لوگوی اصلی، و سپس یک لوگوی فرعی که می توان اندازه آن را کوچک کرد آورده شده است:

طراحی پیج اینستاگرام

برای تغییر عکس پروفایل ، به پروفایل خود بروید و روی “Edit Profile” کلیک کنید.

ادیت عکس پروفایل اینستاگرام

سپس روی “Change Profile Photo” کلیک کنید تا عکس شما آپلود شود.

ادیت عکس پروفایل اینستاگرام

در اینجا می توانید بیوگرافی خود را نیز به روز کنید، که مستلزم  نکته بعدی می باشد.

۲. بیوگرافی اینستاگرام خود را بنویسید

پس از بالا بردن عکس پروفایل، گام بعدی شما نوشتن بیوگرافی اینستاگرام است که به بازدیدکنندگان جدید حساب شما کمک می کند تا کسب و کار و نام تجاری شما را درک کنند. بیوگرافی اینستاگرام شما باید ۱۵۰ کاراکتر یا کمتر باشد، بنابراین مطمئن شوید که بیوگرافی شما مختصر و دقیق است. هنگام تلاش برای ایجاد بیوگرافی، این سوالات را از خود  (از دیدگاه مخاطبان)  بپرسید :

و فراموش نکنید که می توانید از ایموجی ها در بیوگرافی اینستاگرام خود نیز استفاده کنید، زیرا می تواند به شما در انتقال پیام بدون توضیحات زیاد کمک کند.

۳. پست اولیه خود را بسازید

اکنون که پروفایل اینستاگرام شما کامل شده است، رسماً وقت آن است که پست خود را برای معرفی تجارت خود در اینستاگرام آماده کنید! اولین پست شما در اینستاگرام باید فالوورهای شما را با نوع کسب و کارتان آشنا کند و به بیا اینکه چگونه می تواند به حل مشکلات آنها کمک کند بپردازد.

می توانید پست ویدیو یا تصویری را انتخاب کنید. هر کدام که تصمیم به ارسال آن می گیرید، مطمئن شوید که از کیفیت بالایی برخوردار است و نشان دهنده نام تجاری شما است. شما می توانید هر چیزی  (یک عکس از فروشگاه خود، یک عکس از خود، یک عکس از محل کار خود یا هر چیزی که فکر می کنید) پست کنید.

۴. محتوای قانع کننده بنویسید

محتوای متنی پست شما به اندازه عکس ها و ویدئو مهم می باشد. زیرنویس شما نه تنها باید کسب و کار شما را به دنیای اینستاگرام معرفی کند، بلکه باید شامل دعوت به اقدام (CTA) برای بازدیدکنندگان شما نیز باشد. مثلا احتمالاً می خواهید CTA شما در بازدیدِ بازدیدکنندگان پروفایل شما موثر باشد. بنابراین CTA شما باید چیزی شبیه به “ما را دنبال کنید تا به جامعه ما بپیوندید!” یا “برای یادگیری بیشتر فالو کنید!” باشد.

قبل از نوشتن عنوان خود، به پرسش “WIIFM” (What’s in it for me معادل اینکه “فایدش برای من چیه؟” می باشد)، از منظر مخاطبان خود پاسخ دهید. با دنبال کردن شما مخاطبان شما چه چیزی به دست خواهند آورد؟ محتوای شما چگونه به آنها  کمک می کند؟

۵. با فالوورهای خود تعامل داشته باشید

قبل از معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام، باید از قبل با افرادی که شما را فالو کردند تعامل داشته باشید. اگر فالووری ندارید، با افرادی که فکر می کنید علاقه مند به دنبال کردن شما هستند، ارتباط برقرار کنید. توصیه می کنم قبل از معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام با اولین پست، حدود ۳۰ دقیقه وقت بگذارید و با پیروان احتمالی تعامل داشته باشید. این به این معنی است که وقتی اولین پست خود را منتشر می کنید، کاربران علاقه مندی روی اکانت شما کلیک می کنند که به احتمال زیاد شما را دوست دارند، نظر می دهند یا قرار است دنبال می کنند!

پیدا کردن پیروان بالقوه فوق العاده ساده است! اولین قدم شما این است که به حساب های اینستاگرام مسابقات خود بروید. شما می توانید مخاطبان خود را از طریق موارد زیر پیدا کنید:

افرادی که رقابت شما را دنبال می کنند به احتمال زیاد این کار را انجام می دهند زیرا به محصول یا خدمات خاصی علاقه مند هستند، بنابراین، به احتمال زیاد به محتوایی که پست می کنید نیز اهمیت می دهند! همچنین می توانید هشتگ های مربوط به پست خود را با کلیک روی ذره بین در پایین صفحه جستجو کنید:

هشتگ اینستاگرام

از آنجا می توانید عبارت کلیدی که مربوط به مطلب شما است را در نوار جستجو در بالا وارد کنید، در واقع عباراتی که فکر می کنید مشتریان شما از آنها برای سرچ استفاده می کنند. برای مثال، اگر فروشگاه حیوانات خانگی هستید، می توانید با کلمه “dog” شروع کنید تا هشتگ های مربوط به سگ را پیدا کنید! روی کلمه “tags” کلیک کنید تا هشتگ های مختلف مربوط به محتوای شما نمایش داده شود.

مشاهده بیشتر هشتگ های اینستاگرام

اکنون روی آن هشتگ ها کلیک کنید و با عکس ها و فیلم های اخیراً پست شده تعامل داشته باشید! دلیل اینکه می خواهید با بخشی از محتوای هشتگ های جدید تعامل داشته باشید این است که به این معنی است که کاربر هنوز در برنامه اینستاگرام است و بدنبال محتوای با محوریت موضوغی خاص شما می باشد. اگر با فردی که قبلاً در حال جستجوی عبارت مورد نظر شما است در ارتباط باشید، شانس بیشتری برای بازگشت ترافیک به حساب خود خواهید داشت.

نکته حرفه ای: اگر با پست های اخیر ارتباط برقرار می کنید (چیزی که در چند دقیقه اخیر پست شده است)، به احتمال زیاد این فرد همچنان در اینستاگرام خواهد بود و می تواند بلافاصله حساب شما را بررسی کند. اگر با افرادی که ماه هاست پست نگذاشته اند ارتباط برقرار کنید، ممکن است اینستاگرام را اغلب چک نکنند و فوراً به حساب شما باز نگردند.

۶. عکس یا فیلم خود را پست کنید

اکنون زمان آن است که با انتشار اولین پست خود، تجارت خود را به طور رسمی در اینستاگرام معرفی کنید! شما باید کپشن را آماده کنید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که عکس (یا فیلم) خود را آپلود کنید، کپشن را اضافه کرده و هشتگ ها را انتخاب کنید. برای یافتن هشتگ های تجاری برای اینستاگرام، بهتر است از یک هشتگ یاب استفاده کنید که می تواند هشتگ های ضعیف را از بین ببرد تا وقت خود را با آنها تلف نمی کنید. یکی از بهترین هشتگ یاب ها برای استفاده Tailwind است. هشتگ یاب Tailwind پیدا کردن هشتگ هایی را که در واقع باعث تعامل با حساب شما می شوند، بسیار مفیداست.

از تصویر زیر مشاهده می کنید که تنها از هشتگ ها بیش از ۱۷۰۰۰ برداشت بازدید پست صورت گرفته است!

مشاهده بیشتر هشتگ های اینستاگرام

۷. پاسخ به نظرات

پس از معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام، باید اقدامات دیگری را برای جذب مخاطبان پست خود انجام دهید. شما باید به همه نظراتی که دریافت می کنید پاسخ دهید تا رابطه خود را با فالوورها و مشتریان احتمالی خود آغاز کنید.

سوالات متداول در مورد معرفی کسب و کار شما در اینستاگرام

FAQ مخفف Frequently Asking Questions  به معنای “سوالات متداول” درباره کسب و کار شما می باشد. حتما این بخش را کامل کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید و هم به کاربر سرویس دهی بهتری داشته باشید تا بتواند هرچه زودتر به جواب سوالات خود برسد.

اولین پست اینستاگرامی تجاری باید چگونه باشد؟

اولین پست های شما در اینستاگرام باید مشخص کند که تجارت شما چیست. برای معرفی خود یا کسب و کار خود و خدماتی که ارائه می دهید مدتی وقت بگذارید. در مورد مزایایی که ارائه می دهید صحبت کنید. در این مرحله، موضوع فروش نیست، بلکه شکستن یخ با فالوورهای جدید است.

همچنین توجه داشته باشید که گفتیم “اولین پست های شما” (جمع) و نه “اولین پست شما”… از آنجایی که حساب کاربری شما جدید خواهد بود و فالوورهای شما در بازه های زمانی مختلف خواهند آمد، نباید فقط کسب و کار خود را برای یک پست معرفی کنید و سپس متوقف شوید.

معرفی کسب و کار در اینستاگرام

آیا قبل از به اشتراک گذاشتن حساب خود با افراد باید تعداد معینی عکس داشته باشم؟

سوال خوبیه! بسیاری از افراد به مشاغل توصیه می کنند قبل از معرفی کسب و کار خود یا قبل از اطلاع از حساب دیگران به دیگران، ۹ پست منتشر کنند. علت این است که وقتی شخص جدیدی برای بازدید از پیج شما می آید، اگر ۹ تصویر و پست داشته باشید، اکانت شما حرفه ای تر به نظر می رسد. این ایده شاید برخی مواقع موثر نباشد…اما مهمتر از همه، اگر فقط به منظور پیروی از این قاعده در پیج خود تصاویر قرار می دهید، محتوای خوبی را شاید منتشر نکنید! مشاغل جدید دائماً می آیند و می روند و افرادی که از حساب اینستاگرام شما دیدن می کنند به دلیل اینکه شما یک کسب و کار جدید هستید، این دید و بازدید کم نمی شود.وقتی پستی را منتشر می کنید باید آن پست هدفمند باشد و یک استراتژی پشت آن وجود داشته باشد. با انداختن ۹ عکس، وقتی مردم برای بازدید از حساب شما می آیند، ممکن است متوجه نشوند که چرا این نه عکس با کلی لایک و کامنت وجود دارند و به این فکر می کنند که آیا در پشت این پست ها آیا معنا و هدفی وجود داشته یا نه.

معرفی تجارت خود در اینستاگرام

حالا فرض کنید می خواهید خودتان را در این راه معرفی کنید. اگر شغلی را اداره می کنید که در آن چهره شرکت نیستید ، ممکن است با ارسال عکس های خود عجیب بنظر برسید. با این حال فالوورهای شما هر از گاهی از دیدن افرادی که پشت تجارت شما هستند قدردانی می کنند! همچنین گرفتن عکسهای خوب از خودتان با تلفن هوشمند یا دوربین آسان می باشد، بنابراین هیچ بهانه ای برای مخفی شدن در پشت اینستاگرام ندارید!

آیا نیاز به اصلاح تجارت خود در اینستاگرام دارید؟

پس از معرفی حساب تجاری خود و ایجاد موارد بالا، ممکن است تصمیم بگیرید که آن را تغییر دهید. در اینجا توصیه این است: اگر قصد دارید تمرکز کسب و کار خود را کاملاً تغییر دهید، از نو شروع کنید. به عنوان مثال، اگر فالوورهای شما برای نکات تناسب اندام و اطلاعات آموزشی شخصی شما را دنبال می کنند و تصمیم می گیرید یک تجارت جدید با فروش صابون شروع کنید، مخاطبان شما قطعا به کسب و کار جدید شما اهمیتی نخواهند داد. بنابراین بهترین راه حذف محتوای قدیمی می باشد. با این حال، اگر فقط می خواهید تم فید اینستاگرام خود را تغییر دهید و زیبایی جدیدی را بوجود آورید، به دنبال آن باشید!

هنگام تغییر قالب، بسیاری از افراد تمی پرسند که آیا باید پست های قبلی خود را برای شروع مجدد حذف کنند؟ توصیه می شود اینکار را نکنید. آنچه دارید نگه دارید! پست های قبلی شما حاوی اطلاعات ارزشمندی است که ممکن است شخصی را متقاعد کند که محصولات شما را خریداری کند.

بعد از معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام چه چیزی پست کنید؟

پس از معرفی کسب و کار خود در اینستاگرام ، وظیفه بعدی شما تهیه برنامه ای از پست های اینستاگرام و شروع به ارسال مرتب است. اگر مطمئن نیستید چه چیزی را باید پست کنید، بهتر است کمی رقبا را تحلیل کنید و از آنها ایده بگیرید و حتما از متخصصین بازاریابی محتوایی کمک بگیرید! اولین پست شما در اینستاگرام چه خواهد بود؟ با گذاشتن کامنت در ادامه به ما اطلاع دهید!

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *