بهبود رتبه الکسا
دسته بندی : مقالات سئو دیدگاه : 0 دیدگاه

چقدر طول می کشد تا رتبه بندی گوگل بهبود یابد؟

چرا رتبه بندی یک وب سایت شش ماه طول می کشد؟ همیشه این سوال وجود دارد. در بیشتر موارد، به این دلیل است که بین ۱۰ تا ۲۰ هفته قبل از شروع به بهبود نتایج جستجو، تاخیری بوجود می آید. البته استثنا در این قانون، محتوای ویروسی است – اگر محتوای شما از ارزش بالاتری برخوردار باشد و این کار(انتشار ویروسی) توسط کاربران خیلی سریع انجام شود، لیست های جستجو می توانند در عرض چند ساعت بهبود یابند. متأسفانه ، هر محتوایی ویروسی نمی شود. SEO ناخواسته و بی کیفیت می تواند سریع تأثیر بگذارد، اما به سرعت دوباره خاموش می شود و باعث بدتر شدن اوضاع می شود.

آیا می توان سریع و سئو سایت را بهبود داد؟ برای چنین کاری، موارد زیادی وجود ندارد، اما باید چند نکته را بدانید. برخی از افراد سعی می کنند رتبه بندی جستجو را دستکاری کنند، به عنوان مثال با خرید بک لینک یا اجرای تکنیک های SEO “کلاه سیاه” مانند cloaking، پر کردن کلمات کلیدی، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و / یا ایجاد لینک خودکار سعی در بهبود رتبه سایت می کنند. چنین تاکتیک هایی می توانند در کوتاه مدت کار کنند اما در صورت تشخیص در ظرف چند روز، هفته یا ماه منجر به مجازات (مانند حذف از رتبه بندی) می شوند. اگر می خواهید نتایج مثبت SEO را به روش صحیح بخرید یا بسازید، به طور معمول حدود ۱۰-۲۰ هفته طول می کشد تا در نتایج جستجو نشان داده شوند.

بهبود رتبه بندی گوگل

بنابراین ادعاهای بزرگ آژانس ها را فراموش کنید. رسیدن به صفحه اول Google زمان بر است، مگر اینکه لری پیج (بنیانگذار Google) را استخدام کنید! که متاسفانه احتمالاً نمی توانید! موتورهای جستجو به سیستم های کاملاً هوشمندی تبدیل شده اند که صدها فاکتور را هنگام ارزیابی وب سایت یا بخشی از محتوا در نظر می گیرند. هیچ مشاور یا شرکای سئو در دنیا نمی تواند به شما بگوید که وب سایت شما چه زمانی به ۱۰ نتیجه برتر می رسد.

اما ما می توانیم درکی از نحوه کارکرد رتبه بندی جستجو به شما ارائه دهیم و اینکه چرا تقریباً همیشه حداقل شش ماه طول می کشد تا تغییرات قابل توجهی در رتبه بندی جستجوی شما ایجاد شود.

به خاطر داشته باشید که معمولاً ارزش آن زحمات را خواهد داشت. نتایج جستجوی گوگل برای همیشه موثر است. آنها سبب ماندگاری برند شما هستند. تغییر آنها برای نشان دادن بهتر برند شما معمولاً سرمایه گذاری خوبی می تواند باشد، خصوصاً اگر نگران قدیمی بودن برند خود باشید. در اینجا چند دلیل برای دستیابی به رتبه بندی جستجوی پایدار ذکر شده است.

بهبود رتبه جست و جو SERP

بینگ و گوگل به کاربران خود خدمت می کنند، نه شما!

نگرانی اصلی یک  موتور جستجو، کاربران آن است، نه شما یا هر مشاغل دیگری که برای رسیدن به یک نقطه در صفحه اول می جنگند. هدف موتور جستجو ارائه بهترین تجربه کاربر به جستجوگران خود است. این به معنای نمایش مناسب ترین و با کیفیت ترین نتایج برای هر موتور جستجو است. بینگ و گوگل قبل از اینکه تصمیم بگیرند که این محتوا در نتایج قابل مشاهده است یا نه، واکنش مردم در برابر محتوا را مشاهده می کنند. 

به همین دلیل است که Google هر محتوا را در بیش از ۲۰۰ عامل رتبه بندی را ارزیابی می کند و اطمینان حاصل می کند که فقط صفحات با بهترین کیفیت به ۱۰ مورد برتر می رسند.

بهترین راه برای ورود به صفحه اول، همسویی با هدف Google است، یعنی خدمت به کاربران آن. اما این فقط در مورد محتوای عالی نیست. سایر فاکتورهای SEO نیز به کار می آیند. ترکیبی از این عوامل زمان بر است – به همین دلیل ماهها طول می کشد تا رتبه بندی را برای یک کمپین SEO یا یک کمپین مدیریت اعتبار آنلاین (ORM) بهبود ببخشیم.

بهبود رتبه بندی گوگل

انتقال دهنده های محتوای اولیه دارای یک مزیت هستند

سن یک صفحه یا دامنه خاص تأثیر بسزایی در رتبه بندی جستجوی آن دارد. طبق مطالعه ای که توسط Ahrefs انجام شد، میانگین سنی ۱۰ نتیجه برتر جستجو در Google Search بیش از دو سال می باشد. همین مطالعه نشان می دهد که کمتر از ۵٪ صفحات کمتر از ۱ سال به ۱۰ صفحه برتر راه یافته اند.

واضح است که هرچه صفحه بزرگتر می شود از نظر گوگل معتبرتر و قابل اعتمادتر می شود. به همین دلیل بسیار محتمل است که محتوا یا وب سایت کاملا جدیدی به محض انتشار شروع به رتبه بندی کند مگر اینکه توسط یک مارک یا نشریه بسیار شناخته شده منتشر شود، و یا ویروسی شود.

یافتن کلمات کلیدی مناسب نیاز به تحقیق دارد

تحقیقات کلمات کلیدی یکی از ارکان سئو می باشد و اگرچه در طول سالها به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است، اما هنوز هم یک عامل اصلی در تعیین رتبه بندی جستجوی شماست. شما نمی توانید محتوا ایجاد کنید مگر اینکه کلمات کلیدی مناسبی برای هدف قرار دهید.

به لطف الگوریتم RankBrain Google، که مطالب را بر اساس ارتباط موضوعی رتبه بندی می کند؛ اکنون تحقیقات کلمات کلیدی بیشتر به هدف قرار دادن یک موضوع خاص و اصطلاحات نزدیک به آن کمک می کند.  این تغییرات، تحقیق کلمات کلیدی را به یک فعالیت پیچیده و زمان بر تبدیل کرده است.

بهبود رتبه الکسا

ایجاد محتوای با کیفیت به زمان نیاز دارد

روزهایی که می توانستید با چند مقاله کوتاه ۵۰۰ کلمه ای در صفحه اول Google رتبه بندی شوید گذشته است. وقتی نوبت به SEO می رسد، دیگر هیچ جایگزینی برای محتوای با کیفیت وجود ندارد. این یکی از نکات اساسی Google در هنگام ارزیابی و رتبه بندی، محتوا است. مطالعه دیگر توسط Ahrefs نشان داد که متوسط محتوای صفحه اول حدود ۱۰۰۰ عبارت برای جستجو را نشان می دهد. این بدان معناست که محتوای طولانی تر اغلب از محتوای کوتاه بهتر خواهد بود. اما برای اینکه یک صفحه با تعداد زیادی عبارتِ قابل جست و جو رتبه بندی شود، موتورهای جستجو باید محتوا را با افراد مختلف و جستجوهای مرتبط آزمایش کنند. بنابراین ممکن است طول بکشد تا یک صفحه برای تعداد زیادی عبارت کلیدی بالا بیاید.

لینک سازی مانند گذشته آسان نیست!

تقریباً همه می دانند که وقتی وب سایت شما از سایر سایت های معتبر بک لینک می گیرد، Google از آنها برای اعتبار دهی به کیفیت محتوای شما استفاده می کند. هرچه لینک دهی به سایت شما بیشتر باشد، به طور کلی رتبه بالاتری خواهید داشت.

همین چند سال پیش، دستیابی به لینک های با کیفیت بالا مشکل بزرگی نبود. با این حال، گوگل در حال حاضر برخی از دستورالعمل های بسیار دقیق در مورد ایجاد لینک را دارد، و نقض هر یک از این قوانین می تواند منجر به مجازات موتور جستجو شود. نادیده گرفتن لینک دهی، رایج ترین مجازات می تواند باشد. این یک مجازات پنهانی از گوگل می باشد که بسیار موثر می باشد!

لینک سازی مدرن یک فرآیند طولانی و طاقت فرسا است که شامل ایجاد محتوا، وبلاگ نویسی برای کاربران مهمان، ارتباطات و اینفلوئنسرها می باشد. طبیعتاً انجام همه این کارها به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد.

شبکه های اجتماعی نیز بر رتبه بندی تأثیر می گذارند

رتبه بندی موتور جستجو فقط مربوط به موقعیت شما در جستجوی گوگل نیست. مطالعات نشان می دهد که سیگنال های اجتماعی نیز در تعیین رتبه بندی جستجوی شما نقش اساسی دارند. تعداد دفعاتی که محتوای شما در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود و مدت زمان مکالمه های اجتماعی درباره آن تأثیر مستقیمی بر موقعیت شما در صفحات نتیجه موتور جستجو دارد.

بنابراین عوامل اجتماعی نیز بر زمان لازم برای رتبه بندی محتوا در نتایج جستجو تأثیر می گذارند.

جمع بندی

صبور باش! ORM و SEO هر دو سرمایه گذاری طولانی مدت هستند که قبل از شروع رتبه بندی در ۱۰ صفحه برتر، به زمینه سازی اولیه زیادی نیاز دارند. شما باید به جای هزینه یکباره، سئو را به عنوان یک سرمایه گذاری مداوم مشاهده کنید. بیشتر اوقات، در طی شش ماه بازدهی از تلاش های SEO خود را مشاهده خواهید کرد. پس از آن، اگر پایه های استراتژی سئو شما قوی باشد، رتبه بندی شما می تواند به صورت تصاعدی رشد کند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *