تقویم رسانه های اجتماعی در 5 مرحله آسان
دسته بندی : تولید محتوا دیدگاه : 0 دیدگاه

نحوه ایجاد تقویم شبکه های اجتماعی در ۵ مرحله آسان (با نمونه قالب)

شبکه های اجتماعی ابزاری اساسی برای ارتباط و اشتراک گذاری مطالب هستند. اما با توجه به میزان اطلاعات، ایده ها و اخباری که هر روز از آن استفاده می کنیم، مدیریت حساب های شبکه های اجتماعی شما می تواند به یک کار پیچیده تبدیل شود.

شما ممکن است به فکر تغییر تقویم شبکه های اجتماعی برای مدیریت گردش کار خود باشید. اما چگونه تقویمی را ایجاد می کنید که به سود تجارت شما باشد؟ ما چگونگی برداشتن اولین قدم های شما را با یک الگوی مفید تقویم رسانه های اجتماعی به اشتراک خواهیم گذاشت.

تقویم رسانه های اجتماعی چیست؟

این روزها، نداشتن حساب کاربری رسانه های اجتماعی در واقع معادل افتتاح شرکت شخصی خودتان و نگفتن به کسی است! مشاغل می دانند ارتباط با مخاطبان هدف خود برای اینکه بتوانند به طور مداوم اطلاعات را به اشتراک بگذارند و بازخورد دریافت کنند بسیار مهم می باشد.

بسیاری از مشاغل با توسعه استراتژی رسانه های اجتماعی شروع می شوند تا نحوه استفاده مخاطبانشان از رسانه های اجتماعی، چه بسترهایی را ترجیح دهند و محتوایی را که دوست دارند ببینند را بتوانند بهتر تعریف کنند.

تقویم برنامه ریزی شبکه های اجتماعی نمایش تصویری آن استراتژی رسانه های اجتماعی است. تقویم های شبکه های اجتماعی می توانند عملکردهای متفاوتی داشته باشند، اما اغلب از آنها برای برنامه ریزی پست ها، کمپین های شبکه‌های اجتماعی که در حال حاضر روی آنها کار می کنید و آخرین مهلت های محتوایی استفاده می شود.

اساساً: یک تقویمِ سرمقاله شبکه های اجتماعی اطمینان حاصل می کند که به روزرسانی های شبکه های اجتماعی منظم و مفید برای استراتژی رسانه های اجتماعی شما اجرا می شوند. چطور؟ پاسخ ساده است: شما می توانید از قبل برنامه ریزی کنید!

تقویم رسانه های اجتماعی در 5 مرحله آسان

چرا برنامه ریزی برای محتوای رسانه های اجتماعی مهم است؟

برنامه ریزی با تقویم شبکه های اجتماعی یکی از عناصر اصلی استراتژی موفق در شبکه های اجتماعی است. استفاده از تقویم شبکه های اجتماعی فواید زیادی دارد، از جمله:

سازماندهی بهتر تیم

افراد حرفه ای شما در شبکه های اجتماعی قادر به تعیین حجم کاری در آینده و پیش بینی هرگونه نیاز پروژه خواهند بود. علاوه بر این، یک تقویم سرمقاله از باعث اطمینان از بدرستی انجام شدن و کامل انجام شدن محتوا در آن تاریخ می شود و از شگفتی های لحظه آخری جلوگیری می کند!

پیگیری تعامل و نتایج پست

مانند هر استراتژی بازاریابی، پیگیری بازخورد پست های خود با مخاطبان ضروری است. برای درک این موارد می توانید تست های A / B یا آزمایش های مشابه خود را تعیین کنید تا این موارد را متوجه شوید:

در تعطیلات یا تاریخ های خاص فعال باقی بمانید

مدیران شبکه های اجتماعی می توانند با یک تقویم جداگانه در مورد تعطیلات اصلی (مانند روز ولنتاین یا روز مادر) برنامه ریزی کنند. بدین شکل آنها می دانند که چند هفته یا ماه قبل محتوای مشخص و جذابی را باید برای آن تاریخ ایجاد کنند.

۵ مرحله آسان برای ایجاد تقویم موثر در رسانه های اجتماعی

تقویم رسانه های اجتماعی در 5 مرحله آسان

۱. مخاطبان خود را درک کنید و پلتفرم خود در رسانه های اجتماعی را انتخاب کنید

“شناخت مخاطبان”  بهترین جا برای شروع می باشد. ابزارهایی برای کمک به شما در جمع آوری اطلاعات مهم جمعیتی مانند میانگین سنی، جنسیت یا علایق آنها در همیشه دسترس می باشد. به دنبال داده هایی باشید که به کانال های اجتماعی که بیشترین استفاده را دارند اشاره کنند. اینها پلتفرم هایی هستند که می خواهید در آنها حضور داشته باشید.

البته قطعا شما نمی خواهید در همه شبکه های رسانه های اجتماعی حضور باشید – فقط آنهایی که منطقی هستند- در غیر این صورت، ممکن است در تلاش برای دستیابی به مخاطبانی که در آنجا نیستند، وقت و هزینه خود را هدر دهید.

۲. با الگوی تقویم شبکه های اجتماعی شروع کنید

الگوی تقویم شبکه های اجتماعی یک میانبر عالی است . بنابراین می توانید تمرکز خود را بیشتر بر ایجاد و زمان بندی پست های خود بگذارید. ویژگی های الگو متفاوت خواهد بود ، اما شما باید بتوانید محتوای خود را به راحتی یک هفته، ماه یا یک فصل قبل تجسم و برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به طور منظم پست می کنید.

الگوی تقویم رسانه های اجتماعی دوستانه اولیه ما برای ردیابی محتوای یک ساله فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین و پینترست طراحی شده است. می توانید آن را از اینجا دانلود کنید.

۳. تصمیم بگیرید چه محتوایی گذاشته شود

یکی از بزرگترین موانع ایجاد تقویم محتوای رسانه های اجتماعی ثابت، تصمیم گیری در مورد پست است. ابتدا آنچه را که در گذشته پست کرده اید، تجزیه و تحلیل کنید و مواردی را که جذب مخاطبان شما زیاد بوده دنبال کنید. با جستجوی کلمات کلیدی مرتبط، هشتگ ها و موضوعات مد روز که مخاطبان هدف شما از قبل در شبکه های رسانه های اجتماعی دنبال می کنند، می توانید در مورد هر پلتفرم اطلاعات بیشتری بدست آورید.

اگر از ابتدا شروع می کنید، می توانید با تحلیل رقبا، کلمات کلیدی و موضوعاتی را که رقبا از قبل هدف قرار داده اند، شروع کنید. ابزار تجزیه و تحلیل Semrush .Trends به شما کمک می کند تا ترافیکی را که رقبای اصلی شما از رسانه های اجتماعی دریافت می کنند، شناسایی کنید.

ایده دیگری که باید امتحان کنید برنامه ریزی در مورد موضوعات بازاریابی شبکه های اجتماعی برای سال است. با افزودن تاریخ های تعطیل و مهم در تقویم رسانه های اجتماعی خود شروع کنید ، سپس پست هایی را برای این تاریخ ها تدارک ببینید.

برخی از رویدادهای معروف برای افزودن به تقویم شما می توانند این موارد باشند: تعطیلات یا رویدادهای ملی، رویدادهای محلی ، تاریخ حراجی ها مانند جمعه سیاه یا دوشنبه سایبری، یا حتی زمان راه اندازی یک محصول.

۴- درباره تعداد دفعات ارسال در شبکه های اجتماعی تصمیم بگیرید

اکنون که الگوی تقویم شبکه های اجتماعی خود را انتخاب کرده اید و ایده محتوایی که قرار است پست کنید شکل گرفته است، زمان ایجاد یک برنامه برای پست فرا رسیده است. می توانید با تعریف تعداد پست روزانه، هفتگی و ماهانه شبکه های اجتماعی خود شروع کنید. در کل تعداد مناسب و استانداردی برای انتشار محتوا وجود ندارد، اما باید این عوامل را در نظر بگیرید:

  • مخاطبان شما: مخاطبان شما چند بار و چه زمانی آنلاین هستند؟ اوقات و روزهای اوج جذب مخاطب کِی می باشد؟

 

  • بستر شبکه های اجتماعی هدف: ویژگی ها و قابلیت های هر شبکه اجتماعی را جداگانه بشناسید. آنچه می تواند برای یک تجارت کار کند لزوماً به درد شما نمی خورد.(مثلا همه بیزینس ها نیاز به توییتر یا کانال یوتیوب ندارند!)

کمیت راز یک استراتژی موفق در شبکه های اجتماعی نیست. گرچه مهم است که در فیدهای رسانه های اجتماعی مخاطبان خود حضور داشته باشید، اما سعی کنید آنها را با محتوای زیاد غرق نکنید.

۵- محتوای شبکه های اجتماعی خود را پیگیری و تحلیل کنید

پس از شروع استفاده از تقویم، می خواهید کمپین های شبکه های اجتماعی خود را در هر پلتفرمی که استفاده می کنید اندازه بگیرید. از طریق ابزارهایی چون  Social Media Poster و Social Media Tracker برای ردیابی خودکار عملکرد محتوای شبکه های اجتماعی می توانید کمک بگیرید. شما می توانید داده های مهم پست های خود را مشاهده و ردیابی کنید ، همچنین بهترین زمان هایی را که باید برای مخاطبان هدف خود در شبکه های اجتماعی پست بگذارید را می توانید تثبیت کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *