بهینه سازی سئو مشتریان در سال 2021
دسته بندی : مقالات سئو دیدگاه : 0 دیدگاه

۳ نکته برای بهینه سازی سئو مشتریان خود در سال ۲۰۲۱

کمک به مشتریان خود که در بالای استراتژی سئو خود باقی بمانند هرگز آسان نبوده است. اما سخت تر می شود. کلمات کلیدی در گذشته همه چیز سئو و پایان سئو بوده است! اگر سایت های مشتری شما دارای کلمات کلیدی کافی باشد، به طور مداوم ترافیک را هدایت می کنید. متأسفانه، این امر منجر به تلاش شرکتها برای بازی کردن با پر کردن کلمات کلیدی شد. به همین دلیل است که گوگل در چند سال گذشته صرفاً تأکید بیشتر بر تجزیه و تحلیل رفتاری به جای فقط کلمات کلیدی را مبنای کار خود قرار داده است.

این روند اکنون کاملاً مورد توجه قرار گرفته است ، بدین معنا که بسیار مهم است که هنگام تلاش برای بهینه سازی سئو آنها، ابتدا بر تجزیه و تحلیل رفتاری مشتریان خود تمرکز کنید. امروزه حتی بیشتر به دلیل کرونا با افزایش رقابت آنلاین، مشتریان به سئو به عنوان اهرم درآمد متوسل می شوند! پس از کجا می توان شروع کرد؟ برای ایجاد استراتژی های قوی سئو برای مشتریان خود باید بر چه مواردی تمرکز کنید؟

بهینه سازی سئو مشتریان

افزایش تجزیه و تحلیل رفتاری

در طول دهه گذشته ، گوگل اهداف خود را به سمت درک اهداف جستجو و اولویت بندی SEO شخصی تغییر داده است. RankBrain(مولفه ای از الگوریتم اصلی گوگل است که با استفاده از یادگیری ماشین (توانایی ماشین آلات برای آموزش خود از ورودی داده ها) مرتبط ترین نتایج را برای سوالات موتور جستجو تعیین می کند. با اینکار گوگل می تواند نتایج مرتبط تری را ارائه دهد)، که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، به Google کمک کرد تا هدف جستجو را بهتر درک کند.

آنالیز ترکیبی و پیچیده کوئری های بلند و ناشناخته و لینک دهی آنها به کوئری های جست و جوشده ای که قبلا با آنها مواجه شده را انجام داده و در طی جستجو، ناشناخته ها را به عبارات شناخته شده گره می زند. هنگامی که یک جستجوگر بر روی یک لینک خاص کلیک می کند، RankBrain معیارهای مختلف مانند “بانس ریت” یا “زمان صرف شده در یک برگه” را ارزیابی می کند تا تشخیص دهد که چقدر از نتایج تعامل راضی هستند.

اگر کاربر راضی به نظر نرسید، الگوریتم این مورد را در اختیار شما قرار می دهد و سری بعد که کاربر این کوئری را جست و جو کرد از این دیتا استفاده خواهد کرد. با گذشت زمان ، سایت ها به بالاترین جایگاه ممکن خود می رسند.

BERT (مخفف Bidirectional Encoder Representations from Transformers)، یک روش مبتنی بر شبکه عصبی برای آموزش قبل از پردازش زبان طبیعی است. به زبان انگلیسی ساده، می توان از آن برای کمک به Google برای شناخت بهتر مفهوم کلمات در سرچِ کوئری ها استفاده نمود. که در سال ۲۰۱۹ به نمایش درآمد، این مرحله را یک قدم جلوتر برد. برای هر جستجو، هم کلمات کلیدی را تحلیل می کند و هم کلمات پیرامونی که در آن گنجانده شده است. این به او کمک می کند تا مفهوم این کلمات را بهتر بفهمد، بنابراین می تواند SERP های (صفحه نتایج موتور جستجو صفحه ای که موتور جستجو پس از ارسال درخواست جستجو توسط کاربر، برمی گرداند.) دقیق تر و با ارزش تری را برای جستجوگران فراهم کند.

به روزرسانی ژانویه ۲۰۲۰ گوگل تداوم تعهد خود را برای دور شدن از سئو مبتنی بر کلمات کلیدی نشان داد. این توضیح داد که شرکتهایی که به دنبال بالا آمدن به SERP هستند باید از رویکرد E.A.T (تخصص ، اقتدار و قابلیت اطمینان) فقط بجای کلمات کلیدی پیروی کنند. کسانی که این توصیه را نادیده گرفتند، نه تنها از چشم آخرین به روزرسانی گوگل عقب ماندند، بلکه به دیدِ انتقادی، نتوانستند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار جستجوگران قرار دهند و به سرعت از رقبای باهوش خود در زمینه سئو عقب افتادند.

بهینه سازی کلمات کلیدی ساده با انتشار Hummingbird (نام کُدی است که در سال ۲۰۱۳ به  تغییر الگوریتمی مشخصی در گوگل سرچ گفته می شود. نام آن از سرعت و دقت مرغ مگس خوار گرفته شده است. این تغییر در ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۳ اعلام شد.) رو به زوال است و از آن زمان به آرامی کمرنگ می شود. اگر آژانس شما معمولاً به تاکتیک های قدیمی و مبتنی بر کلمات کلیدی SEO اعتماد کرده است، پس احتمالاً مشاهده کرده اید که ترافیک مشتریان خود به طور پیوسته در مقابل چشمان شما کاهش می یابد.

اگر چنین اتفاقی برایتان رخ داده است، همچنان می توانید اسکریپت استراتژی های سئو مشتری خود را بروز کنید. در اینجا سه نکته برای شروع وجود دارد.

بهینه سازی سئو مشتریان

نکته ۱: بر روی بازگشت سرمایه (ROI) تمرکز کنید، نه ترافیک!

وقتی نوبت به سئو مدرن می رسد، ترافیک دیگر استاندارد طلایی نیست. ممکن است فکر کنید که ترافیک دلیل اصلی سرمایه گذاری شما در سئو است. ” مطمئناً ، این “قبلا” دیدگاه درست بوده است. با این حال امروزه، با تجزیه و تحلیل ترافیک به خودی خود، پارامترهای ارزشمند دیگری را از دست خواهید داد.

در مورد آن فکر کنید. آیا مشتریان شما ترجیح می دهند که یک لندینگ پیج با ۱۰۰ بازدید کننده را به خود جذب کند، که هیچ یک از آنها به کشتری تبدیل نمی شوند، یا ترجیح می دهند پنج بازدید کننده را جذب کنند که سه نفر از آنها تبدیل به مشتری می شوند؟

ترافیک ممکن است باعث شود احساس خوبی در شما و مشتری شما ایجاد شود – اما اغلب می تواند فقط یک معیار پوچ باشد. هدف نهایی جذب بازدیدکنندگانی است که به جای جذب تعداد زیادی بازدید کننده غیر خریدار، ارزشی افزوده برای کسب و کار شما فراهم می کنند (حتی اگر محتوای شما هدف جستجو را برآورده کند).

نکته؟ روی ROI تمرکز کنید. و این به معنای تمرکز بر تجزیه و تحلیل رفتاری است تا اطمینان حاصل شود که نوع “درست” ترافیک را جذب می کنید.

برای درست کردن آن، شما باید از تجزیه و تحلیل رفتاری- داده هایی که بینشی در مورد رفتار آنلاین مصرف کننده ارائه می دهد و در گوگل آنالیتیکس هم بطور مفصل به آن پرداخته می شود- استفاده کنید تا سئو مشتری خود را مدیریت کنید.

با بررسی آنچه بازدیدکنندگان با ارزش بالا جستجو می کنند شروع کنید و از آن برای بازخورد گرفتن در محتوایی که در آینده قرار است ایجاد کنید، استفاده کنید. با تمرکز بر روی ROI، می توانید از استراتژی های SEO با ارزش بالا استفاده کنید.

بهینه سازی سئو مشتریان

نکته ۲: تحقیقات کلمات کلیدی را با داده های مهم جایگزین کنید

ببینید، ما نمی گوییم کلمات کلیدی بی فایده هستند. کلمات کلیدی در نمایش تخصصی اهمیت موضوعی و ایجاد آتوریتی موضوعی نقش با ارزشی ندارند. همانطور که گفته شد، کلمات کلیدی نباید وسیله اصلی شما در جذب ترافیک با ارزش و با کیفیت باشد.

این جایی است که داده های First-party (به عنوان مثال، داده هایی که مشتریان شما در مورد بازدید کنندگان خود دارند) وارد می شوند. این اطلاعات بازدید کنندگان را از بین می برد  و یا به شدن افزایش می دهد، پس آنچه را که بازدیکنندگان به دنبال آن هستند و نحوه تعامل آنها با سایت شما را نشان می دهد – به عبارت دیگر، آیا آنها آنچه را که بدنبال آن بودند در سایت شما پیدا کرد؟!

شاید مشتری شما حجم عظیمی از تماس ها را از مشتریانی دریافت می کند که می خواهند در باره موردی اطلاعات بیشتری کسب کنند: هزینه فلان خدمات چقدر است و غیره. با تجزیه و تحلیل داده های این تماس شخص اول، شما یک شکاف گسترده در استراتژی محتوای فعلی مشتری خود را شناسایی می کنید – بنابراین با آنها کار می کنید تا یک صفحه پرسش و پاسخ  FAQ همه جانبه ایجاد کنید.

نتایج؟ آنها ترافیک بیشتری را جذب می کنند، SERP ها را افزایش می دهند و مشتریان بیشتری را به دست می آورند.

بهینه سازی سئو مشتریان

نکته ۳: نگه داری مشتری را در اولویت قرار دهید

گفته شده است که به دست آوردن مشتری جدید پنج برابر بیشتر از حفظ مشتری هزینه دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که مشتریان شما در ایجاد محتوای پس از خرید سرمایه گذاری کنند. آنها نه تنها بازی SEO خود را تقویت می کنند ، بلکه سرعت نگهداری آنها را نیز به شدت افزایش می دهد.

اما چگونه می دانید از کجا شروع کنید؟ نه شما و نه مشتری هایتان به سادگی نمی توانید یک دکمه را فشار دهید و به طور معجزه آسایی سایت خود را برای اولویت نگهداری مشتری مجدداً طراحی کنید. این کار به تلاش زیادی نیاز دارد و از همه مهمتر به این معنی است که آنها باید به حرف مشتری خود گوش دهند. آنها باید بفهمند که در وهله اول چه چیزی آنها را به سمت سایت خود سوق می دهد.

آنها باید بدانند که مشتریان درمورد سایتشان چه چیزهایی را دوست ندارند و در حال حاضربا کدام ویژگی سایت سرو کله می زنند، چه چیزی آنها را ناامید می کند و کجا می توانند برای دستیابی به اطلاعات اصلی که به آنها کمک می کند تا مشکل خود را برطرف کنند، مراجعه کنند.

صرف این که مشتری محصولات مشتریان شما را خریداری کرده است به این معنی نیست که آنها تمام مشکلاتشان را برطرف کرده اند. همچنین به این معنی نیست که مشتریان شما تمام تلاش خود را برای حفظ این مشتری در دراز مدت انجام داده اند.

موفق ترین شرکت ها نیز به همان اندازه (حتی بیشتر از آن) که بر جذب مشتریان جدید تمرکز می کنند، بر نگه داری و حفظ مشتریان موجود هم هزینه و کار می کنند. بهترین قسمت این است که ، کلید حفظ مشتری در راحت است: تماس های شما. این به مشتریان شما نشان می دهد مشتریانشان با چه مشکلی دست و پنجه نرم می کنند، به دنبال چه چیزی هستند و در نهایت می توانند در طولانی مدت آنها را حفظ کنند.

قطعا اثرات این کار  عمیق خواهد بود. با بازگشت مشتریان موجود به سایت خود و برای یافتن پاسخ به سوالات پس از خرید، مشتریان شما بازدید بیشتری جذب می کنند.  تغییرات اخیر گوگل ممکن است به برخی از پارامترهای مهم قدیمی هم توجه کند، اما وقتی برای تلف کردن وجود ندارد. شما باید در اسرع وقت با قوانین جدید سئو خود را وفق دهید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *